Dom w Kaniem walczy z wirusem

  • 19.01.2021, 08:41
  • DBEZ
Dom w Kaniem walczy z wirusem
Już od niemal dwóch tygodni w Domu Pomocy Społecznej w Kaniem jest ognisko koronawirusa. Nadal wszyscy podopieczni są chorzy. Tylko kilkoro pracowników ma negatywne wyniki testów.

Pisaliśmy przed tygodniem o tym, że do DPS w Kaniem wdarł się koronawirus. W ciągu zaledwie kilku dni okazało się, że zakażeni są wszyscy podopieczni tej placówki - 51 osób. Jedna zmarła. Pozytywne wyniki miało też kilkunastu pracowników. DPS zamknięto. Część załogi została z podopiecznymi na około tydzień. Po tym czasie nastąpiła zmiana.

- Pracownicy byli już bardzo zmęczeni tą sytuacją. Sami też są chorzy. Tylko trzy osoby są zdrowe - dyrektor, zastępca dyrektora i pracownik kadr - powiedział nam w połowie ubiegłego tygodnia wicestarosta Jerzy Kwiatkowski. Potem okazało się, że jeszcze jeden z pracowników miał negatywny wynik badania.

- Sytuacja jest już stabilna. Chorzy coraz mniej gorączkują. Poprawia się stan tych, którzy czuli się bardzo źle. Myślę, że wszystko zmierza do szczęśliwego finału - zapewniał wicestarosta.

Niektórzy podopieczni na tyle dobrze się poczuli, że wychodzili już na zewnątrz budynku, by zaczerpnąć powietrza. Nadal jednak dwie osoby były w gorszym stanie, a jedna trafiła do szpitala.

DBEZ

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe