Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Bank Spółdzielczy

Kulturalny młyn

Miasto ma już przygotowaną dokumentację techniczną rewitalizacji młynu Michalenki. Obecnie trwa procedura uzyskania pozwolenia na budowę. Co dalej? Teraz urzędnicy będą musieli wykazać się kreatywnością w poszukiwaniach pieniędzy na tę spektakularną metamorfozę.
Kulturalny młyn

450 tys. zł - tyle miasto wydało na zakup zrujnowanej nieruchomości przy ul. Lubelskiej. Do transakcji doszło na początku lutego ubiegłego roku. Prezydent od razu zapowiadał, że ma pomysł na zdewastowany budynek. Chce tam stworzyć nowoczesne centrum kultury. Tak więc to dopiero początek wydatków. Aby młyn Michalenki stał się kolejną atrakcją miasta, potrzeba wiele milionów złotych.

- Celem inwestycji jest zwiększenie skali i oferty działalności kulturalnej miasta, a przy okazji nadanie zaniedbanemu i nieużytkowanemu budynkowi nowej funkcji i estetyki poprzez jego przebudowę, rozbudowę obejmującą dodanie nowych pomieszczeń i funkcji służących lokalnej społeczności - informuje Damian Zieliński z gabinetu prezydenta.

Plan jest ambitny. Firma projektowa z Katowic, która wygrała przetarg na dokumentację techniczną rewitalizacji, zakończyła już pracę. Na parterze zaplanowano salę teatralno-koncertowo-kinową, w której zmieści się 252 widzów. W części wschodniej wydzielono hol wejściowy z toaletami i stanowiskiem sprzedaży biletów, a od południa przeszklone foyer przy wejściu do sali wielofunkcyjnej. Na poziomie pierwszego piętra zaprojektowano sanitariaty ogólnodostępne, a na poziomie wyżej salę ekspozycyjną muzeum oraz salę konferencyjną dla maksymalnie 50 osób. Poziom wyżej usytuowano kolejną salę ekspozycyjną wraz z magazynem oraz pomieszczenia biurowe i sanitariaty. Na najwyższej kondygnacji zaplanowano kawiarnię z zapleczem. Będą też oczywiście pokoje biurowe, zaplecze socjalne oraz sala do warsztatów teatralnych. Jednym słowem ma to być przestrzeń tętniąca życiem, dobrze powiązana funkcjonalnie z otoczeniem, zaprojektowana z poszanowaniem dorobku kulturowego miejsca. Zrewitalizowany obiekt ma być unikalny, przyciągać użytkowników oraz turystów i stanowić ważne, rozpoznawalne i akceptowalne społecznie miejsce na kulturalnej mapie miasta i województwa lubelskiego. Wszystko to pod warunkiem, że uda się pozyskać pieniądze na remont.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama