Potrzebny horror o smogu

  • 15.01.2021, 06:00
  • AN
Potrzebny horror o smogu
W roli głównej: czarny dym, realizacja: Chełmski Dom Kultury, pomysł: radny Tomasz Otkała. O co chodzi? O interpelację, którą radny złożył do władz miasta w trosce o ochronę środowiska. Czy jednak miasto uzna pomysł za dobry i zleci nakręcenie filmu? Z niecierpliwością czekamy na odpowiedź.

Pomysł, jak zdradził Otkała, zrodził się w związku z przyjęciem przez radę miasta programu ochrony środowiska. Radny zastanawia się czy nie byłoby pożądane propagowanie w formie filmiku idei wymiany pieców węglowych. Film mogliby stworzyć zdolni pracownicy ChDK, "którzy być może aktualnie nie zawsze są przeładowani pracą stricte kulturalną".

- Filmik, wedle mojego śmiałego pomysłu, zachęcałby zwłaszcza osoby starsze na osiedlu Działki, itp. do rozważenia wymiany pieca na gazowy lub inny niskoemisyjny - stwierdził w interpelacji radny.

Jednym z argumentów, jakie podaje Tomasz Otkała, jest niedostateczna promocja programów, z których mogliby skorzystać mieszkańcy dokonujący zmiany ogrzewania. Nie korzystają, bo o ich istnieniu po prostu nie wiedzą. Radny twierdzi ponadto, że istnieje fałszywy pogląd, iż palenie gazem jest droższe, więc i tę kwestię trzeba w przystępny sposób wyjaśnić.

- Ludzie starsi, zamiast być doinformowani o możliwościach i korzyściach w zakresie wymiany pieców, są aktualnie dość często "przedmiotem" dość brutalnej dezinformacji ze strony różnych firm, oferujących często wątpliwej jakości produkty z zakresu fotowoltaiki - zwraca uwagę radny. - Dzieje się to często z wątpliwą korzyścią, a swoje skromne środki wkładają oni w inwestycje zbyt drogie, a często niesprawdzone. Nie odbierając zasług fotowoltaice, problem obiektywnie istnieje.

Interpelacja w tej sprawie wpłynęła do ratusza pod koniec ubiegłego roku. Odpowiedzi radny jeszcze nie otrzymał. Do sprawy wrócimy.

AN

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe