Uwaga, dziecko ma bombę!

  • 12.01.2021, 11:04 (aktualizacja 12.01.2021, 11:17)
  • GD
Uwaga, dziecko ma bombę!
Autorzy fałszywych alarmów bombowych znów dali o sobie znać. Tym razem pracownicy Przedszkola nr 8 odebrali maila, że jedno z dzieci ma na sobie kamizelkę z ładunkiem wybuchowym.

Informacja pojawiła się na służbowej poczcie 7 stycznia. W przedszkolu przebywało wówczas 39 dzieci i 15 pracowników, ale dyrektor placówki i krasnostawscy policjanci nie zarządzili ewakuacji.

- To drugi fałszywy alarm, jaki otrzymaliśmy w tym roku szkolnym. W październiku również nie przeprowadzaliśmy ewakuacji, bo w miejskich szkołach i przedszkolach było wiele podobnych zgłoszeń o podłożeniu ładunków wybuchowych. Zareagowaliśmy jednak zgodnie z procedurami. Na wszelki wypadek sprawdziliśmy wszystkie kurtki i plecaki, a policjanci teren wokół budynku - mówi Małgorzata Nowicka, dyrektor przedszkola „Teatralna Ósemka”.

Dodaje, że rodzice przedszkolaków mają dostęp jedynie do szatni. Żadna osoba postronna nie ma prawa wejść do innych pomieszczeń budynku.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe