Wszyscy pensjonariusze z COVID-19

  • 12.01.2021, 10:49 (aktualizacja 15.01.2021, 09:29)
  • DBEZ
Wszyscy pensjonariusze z COVID-19
Dom Pomocy Społecznej w Kaniem długo opierał się epidemii. W ubiegłym tygodniu doświadczył jednak jej skutków. Jak się okazało - koronawirusem zakazili się wszyscy pensjonariusze, a jedna osoba zmarła.

Ogniska koronawirusa były już wcześniej stwierdzane w DPS-ach w Nowinach i Chojnie Nowym Pierwszym. Placówka w Kaniem długo opierała się pandemii, głównie dzięki zdeterminowaniu pracowników. Gdy w innych powiatowych domach opieki były czynne ogniska koronawirusa, także DPS w Kaniem był odcięty od świata. W ubiegłym tygodniu okazało się jednak, że tam także pojawił się koronawirus, w dodatku rozprzestrzenił się niezwykle szybko.

- Jedna z pracownic DPS-u w Kaniem poinformowała, że źle się czuje. Okazało się, że ma wynik pozytywny na COVID-19. W związku z tym sanepid zlecił badania osób, z którymi miała kontakt - pensjonariuszy i pracowników - relacjonuje wicestarosta Jerzy Kwiatkowski.

Po pierwszym badaniu wykryto, że zakażonych jest kilkunastu pensjonariuszy i kilku pracowników. Podjęto więc decyzję, że zdrowi podopieczni zostaną przeniesieni na górę budynku, a zakażeniu na dół. Zakażeni pracownicy wypełnili oświadczenia, że chcą odbyć kwarantannę na terenie placówki. Po tygodniu ma nastąpić zmiana ekipy opiekującej się chorymi pensjonariuszami DPS-u.

- Badania były wykonywane w dwóch turach. Mamy już wyniki. Zakażeni są wszyscy podopieczni - 51 osób. Pozytywne wyniki ma też kilkunastu pracowników placówki - mówi Kwiatkowski.

W ubiegłym tygodniu dotarły też tragiczne informacje. Zmarła jedna z pensjonariuszek. Była zakażona COVID-19, ale też miała wiele chorób współistniejących.

DBEZ

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe