Mamy wybrały „Położną na medal”

  • 12.01.2021, 08:04 (aktualizacja 15.01.2021, 09:29)
  • szer
Mamy wybrały „Położną na medal”
Bożena Śliwa, położna pracująca na trakcie porodowym Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Chełmie, głosami pacjentek, została wybrana najlepszą położną w województwie lubelskim.

Zasady konkursu „Położna na medal” były bardzo ostre - w trakcie jego trwania 1 osoba mogła oddać tylko 1 głos. Bożena Śliwa dostała ich 225.

- Jestem wzruszona i szczęśliwa. To bardzo duże wyróżnienie. Dziękuję za wszystkie głosy, pacjentkom, ich rodzinom, ale też koleżankom położnym, lekarzom, z którymi pracuję, całemu personelowi – mówili położna. To piękne podsumowanie mojej wieloletniej pracy. Potwierdzenie tego, że nie pomyliłam się, wybierając przed laty ten zawód.

Zwyciężczyni rankingu wojewódzkiego pracuje w zawodzie od 33 lat, od początku w szpitalu w Chełmie. Wspiera kobiety w ciąży i w czasie porodu, jest z nimi także w okresie macierzyństwa. Jak mówi, nie wyobraża sobie innej pracy. – Jest moją pasją, przyjemną, a równocześnie bardzo odpowiedzialną. Wymaga wiedzy i umiejętności, ale też czułości i empatii, które pozwalają na nawiązanie dobrego kontaktu z pacjentką, jej dzieckiem i rodziną. Najpiękniejsze jest w nim to, że mam niewiarygodnie bliski kontakt z ludźmi. Towarzyszę im w jednym z najpiękniejszych momentów ich życia, gdy zostają rodzicami. Jest radość, wzruszenie i satysfakcja - dodaje.

Bożena Śliwa pracuje także w szkole rodzenia działającej przy szpitalu. Niestety, ze względu na pandemie, zajęcia zostały zawieszone.

Pomysłodawcą i organizatorem plebiscytu jest Akademia Malucha Alantan. Patronat honorowy sprawuje Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, a partnerami merytorycznymi tegorocznej edycji są: Fundacja Rodzić po Ludzku, Polskie Towarzystwo Położnych, Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni oraz Polskie Centrum Edukacji. Celem jest wyróżnienie i nagrodzenie wyjątkowych położnych, docenienie przez pacjentki za wsparcie, empatię, bliskość, a także za wiedzę, kompetencje i doświadczenie. Do tej edycji konkursu zgłoszonych zostało blisko 500 położnych. Najwięcej głosów zdobyła Agnieszka Małolepszy z Łodzi.

Gala konkursu „Położna na medal” odbędzie się w maju w Warszawie. Bożena Śliwa nie jest jedyną „Położną na medal” w naszym mieście. W pierwszej edycji kampanii w 2014 roku tytuł ten zdobyła Elżbieta Szybista. Została najlepszą położną w województwie lubelskim.

szer

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Agnieszka
Agnieszka 14.01.2021, 19:41
Wspaniała kobieta, położna z powołania, była przy mnie 24 lata temu, gdy rodziłam syna.

Pozostałe