Uczniowie i emeryci będą bezpieczniejsi

  • 11.01.2021, 10:20 (aktualizacja 15.01.2021, 09:20)
  • AN
Uczniowie i emeryci będą bezpieczniejsi
W czerwcu ubiegłego roku radna Katarzyna Janicka wnioskowała do władz miasta o montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Wołyńskiej z al. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wszystko jest na dobrej drodze, aby wniosek został zrealizowany. Niestety konkretnego terminu na razie miasto nie podaje, ale daje... zielone światło.

W swojej interpelacji radna przekonywała, że mieszkańcy Dyrekcji od wielu lat apelowali do władz miasta o zainstalowanie tej sygnalizacji. Jest to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc na osiedlu, uczęszczane przez uczniów, który chodzą tamtędy do Szkoły Podstawowej nr 1 oraz mieszkających w tej dzielnicy seniorów, którzy często odwiedzają znajdującą się w pobliżu przychodnię zdrowia.

Radna Janicka przywołała ten temat ponownie pod koniec roku, podczas połączonych komisji budżetu i porządku publicznego. Radna dopytywała, czy w okresie od 29 czerwca, bo taka jest data odpowiedzi na zgłoszone przez nią zapytanie, zebrała się komisja ds. organizacji ruchu drogowego, która miała przeanalizować jej pomysł i wydać stosowną opinię.

- Do dzisiaj (29 grudnia) nie posiadam żadnej informacji, że komisja się zebrała. Chciałaby się dowiedzieć, czy odbyło posiedzenie, a jeżeli nie, to kiedy jest ono planowane - spytała na posiedzeniu komisji. Przewodniczący Mirosław Czech zaproponował, aby urzędnicy odpowiedzieli radnej na sesji rady miasta, która miała odbyć się dzień później. Słowa dotrzymano.

Prezydent Chełma zapewnił na piśmie, że miasto opracowuje dokumentację projektową potrzebną do realizacji tego zadania.

- W ramach tej dokumentacji sporządzony został projekt stałej organizacji ruchu, który przewiduje budowę aktywnego przejścia dla pieszych przez al. Marszałka Józefa Piłsudskiego w rejonie ul. Wołyńskiej - czytamy w odpowiedzi. - Realizacja tego zadania nastąpi po zakończeniu prac projektowych wszystkich branż dla tego przedsięwzięcia. W związku z powyższym nie było organizowane posiedzenie komisji ds. organizacji ruchu drogowego.

AN

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe