Turystyka wysokich LOTów

  • 11.01.2021, 10:11 (aktualizacja 2 dni temu, 09:19)
  • AN
Turystyka wysokich LOTów
W ubiegły piątek z inicjatywy prezesa Chełmskiego Parku Wodnego Artura Juszczaka w urzędzie miasta odbyło się spotkanie, którego celem było utworzenie Lokalnej Organizacji Turystycznej. - Początek nowego roku to dobry czas na planowanie i podejmowanie decyzji dotyczących rozwoju w każdej branży, a w szczególności turystycznej - mówi pomysłodawca.

Lokalne Organizacje Turystyczne, zdaniem Juszczaka, mają szczególne znaczenie dla rozwoju turystyki w regionie. Członkami LOT mogą być przedstawiciele samorządu terytorialnego, czyli miasta, gminy, powiatu, ale też lokalnej branży turystycznej (hotelarze, pracownicy biura podróży, restauratorzy, rzemieślnicy, zarządcy innych atrakcji turystycznych) oraz  podmioty zainteresowane rozwojem turystyki.

Podstawowym celem Lokalnej Organizacji Turystycznej będzie integracja społeczności lokalnej, głównie jednostek samorządu i branży turystycznej oraz tworzenie i rozwój produktu turystycznego wokół lokalnych atrakcji turystycznych, promocja lokalnych produktów, gromadzenie i aktualizacja informacji o nich, prowadzenie lokalnych punktów informacji turystycznej.

- Piękno naszego południowo-wschodniego regionu zasługuje na szeroką promocję w Polsce i zagranicą. Chełmskie Podziemia Kredowe to niewątpliwie główna atrakcja regionu, która przyciąga turystów z całego kraju. Jednak nasz region to również, a może przede wszystkim, gminy, które mogą przyciągnąć turystów ceniących spokój, ciszę, prawie dziką przyrodę, zdrowe jedzenie i lokalne atrakcje - tłumaczy Juszczak.

W pierwszym spotkaniu uczestniczyła grupa inicjatywna – przedstawiciele samorządów lokalnych oraz lokalni przedsiębiorcy. Twórcza wymiana zdań zakończyła się przekonaniem, że wspólnie można więcej, lepiej i skuteczniej. Planowane jest kolejne spotkanie, na które zaproszeni są wszyscy chętni zainteresowani rozwojem turystyczno-gospodarczym. Szczegóły pod nr tel. 513 775 747.

- Do założenia stowarzyszenie LOT chcemy być w pełni gotowi jeszcze w tym miesiącu - zapowiada Juszczak. - Inicjatywa cieszy się zainteresowaniem, więc liczę na to, iż organizacja będzie działać prężnie i wypromuje nas region.

AN

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe