Czarne BMW dla chełmskich policjantów

  • 07.01.2021, 19:00
  • (apm)
Czarne BMW dla chełmskich policjantów
Lubelscy policjanci dostają nowoczesne nieoznakowane radiowozy. Dzięki wsparciu lokalnych samorządów BMW 330i xDrive trafi niebawem także do policji w Chełmie.

Flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zasiliły właśnie nowoczesne i ekonomiczne, a przede wszystkim przyjazne środowisku hybrydowe radiowozy marki BMW 330e xDrive plug-in. Lubelscy policjanci korzystają się z dwóch elektrycznych radiowozów Kia e-Niro.

Zakup nowych radiowozów został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, który dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i działań proekologicznych wspiera lubelską policję.

Samochody marki BMW 330e xDrive plug-in wyposażone są w 252 konny silnik, który pozwala na rozwinięcie maksymalnej prędkości do ponad 230 km/h. Z pewnością istotną zaletą takich pojazdów jest ich ekologiczna praca, gdyż mają mniejszą emisję spalin do środowiska. Pracują dużo ciszej niż wyposażone w silniki spalinowe.

Kolejne dwa nieoznakowane radiowozy marki BMW 330i xDrive - dzięki współfinansowaniu ze strony jednostek samorządu terytorialnego - trafią do policjantów w Chełmie i Kraśniku.

- Wspierając w ten sposób funkcjonariuszy, samorządowcy wyrazili wdzięczność za dobrą współpracę z lokalną policją. Nie raz podkreślano, że ta współpraca przekłada się bezpośrednio na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz na poprawę warunków pracy mundurowych – informuje młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego KWP w Lublinie.

Nowoczesne pojazdy pozwolą na skuteczną walkę z piratami drogowymi, bowiem nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe