Ponad 200 kontroli eko-patrolu

  • 07.01.2021, 08:21
  • AN
Ponad 200 kontroli eko-patrolu
Straż miejska przeprowadziła w Chełmie 224 kontrole czystości powietrza. Nie obyło się bez kilku interwencji u właścicieli posesji.

Straż miejska ma specjalny detektor, za pomocą którego może sprawdzić stan czystości powietrza. Funkcjonariusze dysponują również dronem ze stacją pomiarową, która bada skład spalin wydobywających się z kominów. Tylko przy jego użyciu wykonano kilkadziesiąt kontroli.

- W kilku przypadkach wysokie odczyty szkodliwych substancji były podstawą do podjęcia interwencji w domach. Te jednak nie potwierdziły spalania śmieci, a niewłaściwą technikę lub zaniedbane instalacje - wyjaśnia ratusz. - W trakcie jednej z kontroli doszło nawet do zapłonu komina i dzięki interwencji strażników udało się zapobiec pożarowi.

Urządzenia stosowane przez straż miejską wykrywają substancje świadczące o spalaniu odpadów, takich jak: tworzywa sztuczne, lakiery, farby, sklejki, płyty meblowe i wiórowe. To bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia związki: chlorowodór, chlorek winylu, cyjanowodór czy formaldehyd, które wchłaniamy z zanieczyszczonego powietrza. Za spalanie odpadów grozi nawet 5 tysięcy złotych grzywny.

AN

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe