Jeden chętny na schronisko

  • 07.01.2021, 08:15
  • AN
Jeden chętny na schronisko
Tylko spółka Bla-Mir Mirosława Blachy jest zainteresowana prowadzeniem schroniska dla bezdomnych zwierząt na terenie miasta. Wygląda na to, że psiaki nadal będą pod tą samą opieką. Blacha zarządza schroniskiem już 17 lat.

Tuż przed świętami ratusz otworzył oferty, jakie wpłynęły na realizację zadania pod nazwą "Ochrona zwierząt na terenie miasta Chełma w latach 2021-2023". Do konkursu stanął tylko oferent, czyli dotychczasowy administrator schroniska. Wszystko wskazuje na to, że to spółka Bla-Mir przez najbliższe trzy lata będzie nadal prowadzić chełmskie schronisko. Swoje usługi firma wyceniła na 738 tys. zł, to nieco mniej niż miasto planowało wydać na ten cel. 

- Dopinamy ostatnie szczegóły i lada dzień podpisujemy dokumenty - poinformowała nas tuż przed końcem roku Elżbieta Woźniak, wiceprezes spółki, która zarządza schroniskiem.

Firma Bla-Mir administruje chełmskich schroniskiem dla bezdomnych zwierząt już 17 lat. Na początku współpracy z miastem w schronisku było 126 psów, 30 bud z łańcuchami na klepisku i 10 klatek. Obecnie jest 38 profesjonalnych kojców, 10 bud z przeznaczeniem na kwarantannę i 28 nowoczesnych kojców. Wszystkie miejsca dla zwierząt są ocieplone, wybudowana została kanalizacja, wiosną udostępniony zostanie wybieg trawiasty.

- Robimy wszystko, aby warunki naszych podopiecznych były coraz lepsze i dostosowane do potrzeb bezdomniaków. Nasze psiaki nie marzną zimą, nie siedzą w słońcu latem, mają wszystko czego im potrzeba, oprócz nowych kochających właścicieli, choć i nad tym staramy się pracować - tłumaczy Woźniak.

Schronisko aktywnie promuje adopcje swoich podopiecznych i raz w roku organizuje imprezę plenerową, podczas której odbywa się m.in. zbiórka karmy i gadżetów. Z placówką na stałe współpracuje kilkunastu wolontariuszy. Od roku przy schronisku działa także Fundacja dla Zwierząt Szczęśliwy Los, która wspiera działania placówki.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe