MPGK kupiło stację paliw

  • 05.01.2021, 06:57
  • AN
MPGK kupiło stację paliw
Kilka miesięcy temu prezydent Chełma zapowiedział, że miasto zamierza kupić od PKS nieruchomości przy ul. Lwowskiej i Armii Krajowej. Jak zapowiadał, tak zrobił. W sylwestra podpisany został akt notarialny w sprawie sprzedaży jednej z działek spółce miejskiej.

31 grudnia Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej oraz firma PKS podpisały akt notarialny dotyczący zakupu stacji paliw przy ul. Armii Krajowej. Oznacza to, że obiekt stanie się własnością spółki MPGK, która od tej pory będzie administrować miejską stacją benzynową. Zanim doszło do sprzedaży działki samorząd musiał się zrzec prawa pierwokupu.

- W 2006 roku miasto sprzedało nieruchomość firmie PKS i w związku z tym nabyło prawo pierwszeństwa wykupu - wyjaśnia procedury Damian Zieliński z gabinetu prezydenta.

Jak dowiedzieliśmy się od Zielińskiego, spółka kupiła stację paliw za ponad 2 mln zł. Kwota jest dość wysoka, miejmy więc nadzieję, że miasto przeprowadziło szczegółowe kalkulacje tej transakcji, zwłaszcza, że jeszcze przed rokiem sytuacja finansowa MPGK nie była zbyt dobra.

- To nie koniec dobrych informacji - zdradzają urzędnicy. - Już w nowym roku miasto podpisze kolejny akt notarialny z firmą PKS, na mocy którego w posiadanie Urzędu Miasta Chełm wejdzie dworzec autobusowy przy Lwowskiej.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe