Ruszają szczepienia w powiecie

  • 05.01.2021, 06:58 (aktualizacja 08.01.2021, 12:20)
  • GD
Ruszają szczepienia w powiecie
Najwcześniej 4 stycznia rozpoczną się szczepienia przeciw Covid-19 w krasnostawskim szpitalu. Zaszczepić się chce niespełna połowa kadry SPZOZ oraz 240 osób związanych z zawodami okołomedycznymi spoza szpitala. Znana jest również lista 13 punktów w powiecie, w których będzie można przyjąć szczepionkę.

Do 28 grudnia krasnostawski szpital zbierał informacje o placówkach zainteresowanych szczepieniami, m.in. przychodniach, ośrodkach zdrowia i aptekach.

- Nie mieliśmy żadnej rejonizacji obejmującej wyłącznie powiat krasnostawski. Przyjmowaliśmy zgłoszenia od wszystkich zainteresowanych podmiotów. Wysłaliśmy już do Ministerstwa Zdrowia zapotrzebowanie na szczepionki dla 240 osób - informuje Paweł Kalinowski, zastępca dyrektora ds. opieki zdrowotnej Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie.

Nieco wcześniej do resortu została wysłana lista pracowników krasnostawskiego szpitala, którzy wyrazili chęć zaszczepienia się przeciw Covid-19. Jest to około 200 osób, czyli mniej więcej połowa zatrudnionych.

- W kwestionariuszach chęci zaszczepienia się nie zbieraliśmy informacji odnośnie przyczyn odmowy szczepienia w najbliższym czasie. Część pracowników na razie nie kwalifikuje się, bo niedawno przeszła zakażenie koronawirusem. Szczepionkę można przyjąć co najmniej 4 tygodnie od otrzymania dodatniego wyniku testu. Niektórzy wolą również to odroczyć i zaszczepić się w innym termin. Być może chcą sprawdzić, jak to wszystko będzie wyglądało - wyjaśnia wicedyrektor szpitala.

Dodaje, że akcja rozpocznie się najprawdopodobniej w tym samym dniu, w którym szczepionki zostaną dostarczone do Krasnegostawu. Przewiduje, że najwcześniej może to nastąpić w poniedziałek, 4 stycznia. Dodaje, że nie ma wyznaczonej kolejności osób do zaszczepienia. Dziennie ma być wykonywanych od 40 do 60 szczepień po wcześniejszym powiadomieniu.

W ubiegłym tygodniu Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie opublikowało listę 13 punktów szczepień przeciw Covid-19 w powiecie krasnostawskim. W mieście będzie można zaszczepić się w Poradni Lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej SPZOZ w Krasnymstawie oraz w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Jolanty Sawy. Obydwa punkty mieszczą się przy ul. Sobieskiego 4.

W gminie Krasnystaw szczepienia prowadzić będą NZOZ "SPES" Jolanty Głusiec w Siennicy Nadolnej oraz NZOZ Familia Moniki Kwaśniak na osiedlu Cukrowni w Siennicy Nadolnej. Szczepionki w gminie Izbica będą dostępne w NZOZ Zuzanny Wójcik w Orłowie Murowanym oraz Przychodni Lekarza Rodzinnego Moniki Kozak w Izbicy. W gminie Gorzków szczepić będą pracownicy Przychodni Lekarza Rodzinnego AGAMED oraz NZOZ Lekarza Rodzinnego Julitty Kaszyckiej-Polichy. Obie placówki mieszczą się przy ul. Nadrzecznej w Gorzkowie-Osadzie.

W gminie Fajsławice szczepienia przeciw Covid-19 będzie prowadził tamtejszy oddział Ośrodka Medycznego DMP Sp. z o.o. w Lublinie. Szczepić będą również: NZOZ Alicji Jaremek w Siennicy Różanej, NZOZ w Łopienniku Nadrzecznym, Ośrodek Zdrowia w Rudniku s. c. Małgorzaty i Mirosława Poliszuków oraz NZOZ w Żółkiewce.

Początkowo takiego punktu zabrakło w gminie Kraśniczyn. Wszystko wskazuje jednak, że prowadzące działalność w miejscowym ośrodku zdrowia „Centrum Medyczne Twój Lekarz” zgłosiło gotowość prowadzenia szczepień. Wójt Monika Grzesiuk informuje, że kierownictwo i pracownicy tej placówki przygotowują się do akcji.

- Dostępność szczepionek na miejscu jest bardzo ważna. Dla naszych mieszkańców wyjazd na szczepienie do miasta lub innych gmin byłby w wielu przypadkach problematyczny, zwłaszcza dla seniorów - mówi wójt Kraśniczyna.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe