MKS II LO Chełm już bez boksu

  • 31.12.2020, 11:53
  • TS
MKS II LO Chełm już bez boksu
Po 21 latach działalności dobiegła końca historia sekcji bokserskiej Międzyszkolnego Klubu Sportowego II LO Chełm. Zarząd klubu już od pewnego czasu nosił się z zamiarem jej ograniczenia. Powód? Coraz trudniejsze warunki do funkcjonowania, zarówno finansowe, jak i organizacyjne. Ostatecznie zdecydowano, że sekcja zakończyła swoją działalność z dniem 31 grudnia.

Sekcja bokserska w MKS II LO Chełm została powołana do życia w 1999 roku i od samego początku cieszyła się dużym zainteresowaniem. Przewinęło się przez nią setki młodych ludzi, chłopców i dziewcząt, pasjonatów tej dyscypliny sportu, której uprawianie wpływa nie tylko na wszechstronny rozwój sprawności fizycznej, ale bardzo pozytywnie wzmacnia siłę charakteru. W zeszłym roku sekcja obchodziła jubileusz 20-lecia swojej działalności. Była to znakomita okazja do podsumowań. Przybyli na uroczystość goście podkreślali znaczenie sekcji i jej wkład w rozwój sportu, nie tylko w naszym mieście, ale w całym województwie lubelskim. Licznie stawili się też byli zawodnicy, którzy z wielkim sentymentem wspominali swój czas spędzony w klubie. Warto odnotować przy tym największe sukcesy. Jak na skromne warunki, w jakich odbywała się praca szkoleniowa, były one znaczące. W dorobku sekcji znajdują się: brązowy medal Mistrzostw Europy kadetek, 21 medali Mistrzostw Polski, 4 medale Pucharu Polski oraz dziesiątki medali, pucharów i wyróżnień zdobytych w rywalizacji w okręgu lubelskim oraz na turniejach i zawodach rozgrywanych w całej Polsce, a także za granicą. Najbardziej utytułowanymi zawodnikami, którzy swoje pierwsze kroki stawiali w MKS-ie II LO Chełm, są Michał Soczyński (reprezentant Polski, Mistrz Polski Młodzików i Juniorów; po przejściu do Paco Lublin – brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów, MP Młodzieżowców i Seniorów, niedawno wygrał swoją pierwszą walkę w boksie zawodowym) oraz Julia Szeremeta (reprezentantka Polski, brązowa medalistka Mistrzostw Europy Kadetek, srebrna medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży; po przejściu do Paco Lublin – brązowa medalistka Mistrzostw Europy Juniorek oraz Mistrzyni Polski Juniorek). Złotymi zgłoskami w 21-letniej historii sekcji bokserskiej MKS-u II LO Chełm zapisali się także inni pięściarze. Wśród nich są m.in. Arkadiusz Zalewski (złoty medalista Mistrzostw Polski Młodzików, brązowy medalista OOM, brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców, srebrny medalista Pucharu Polski), Rafał Ciurski (brązowy medalista OOM, brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski, srebrny medalista Pucharu Polski Juniorów), Michał Smoter (brązowy i srebrny medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski), Natalia Kamińska (dwukrotna srebrna medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski), Artur Chomiak (srebrny i brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów, zdobywca pierwszego dla klubu medalu MP), Paweł Romanow (brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów), Kamil Rymowicz (brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów), Daniel Zawrzał (srebrny medalista Mistrzostw Polski Młodzików), Paweł Sarzyński (brązowy medalista OOM), Rafał Sarzyński (brązowy medalista Pucharu Polski Juniorów), Bartłomiej Mazur (brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów, złoty medalista Pucharu Polski Juniorów) oraz Marek Tołyż (brązowy medalista rozegranych na początku grudnia br. w Sokółce na Podlasiu Mistrzostw Polski Młodzików – to jednocześnie ostatni medal MP zdobyty dla MKS-u II LO Chełm w historii sekcji bokserskiej). Zasadniczy wkład we wszystkie sukcesy zawodników ma pochodzący ze Świdnika trener Józef Radziewicz, współpracujący z chełmskim klubem od samego początku powstania sekcji. W różnych okresach jego pracę wspierali także Arkadiusz Nycz i Paweł Romanow.

- Nie chcieliśmy, aby po zakończeniu działalności sekcji bokserskiej w naszym klubie dyscyplina ta całkowicie zniknęła ze sportowego pejzażu miasta. Dlatego też zwlekaliśmy trochę z tą decyzją – tłumaczy Marek Sikora, prezes MKS-u II LO Chełm. - Obecnie w Chełmie boks można trenować już w kilku miejscach, m.in. w klubie Bastion Chełm, założonym przez naszego byłego zawodnika, a także w Fabryce Sportu. Niedawno sekcja bokserska powstała także przy MKS-ie Olimp Chełm. Została już ona nawet zarejestrowana w Lubelskim Okręgowym Związku Bokserskim. Podjęliśmy decyzję, że właśnie do Olimpu przekażemy naszych zawodników, aby mogli kontynuować swoje sportowe kariery, a tym samym zapisywać nowe karty w historii rozwoju boksu w naszym mieście – dodaje Sikora.

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pięściarz
Pięściarz 03.01.2021, 17:11
Smutna wiadomość. Teraz jak czytam o tym Olimpie, to widzę że trener z II LO przechodzi tam, ma być również ring (lub już jest, bo artykuł o Olimpie jest z sierpnia), więc warunki do ćwiczeń będą. Tak czy siak szkoda wspomnień treningów w II LO.

Pozostałe