Oskarżony o śmierć pilarza

  • 30.12.2020, 08:11 (aktualizacja 30.12.2020, 08:13)
  • GD
Oskarżony o śmierć pilarza
Za naruszenie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz nieumyślne spowodowanie śmierci pilarza rażonego prądem będzie odpowiadał kierownik brygady przycinającej drzewa we Franciszkowie.

Akt oskarżenia wpłynął do sądu niemal dokładnie rok od tragicznego zdarzenia. Zarzuty postawiono 49-latkowi z Chełma, który miał nadzorował wówczas pracę grupy pilarzy.

Zdaniem krasnostawskiej prokuratury, chełmianin nie dopełnił swych obowiązków i przez to naraził pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Grozi za to do 3 lat więzienia. Surowsza kara jest za nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka. Kodeks karny przewiduje za to od 3 miesięcy do 5 lat za kratkami.

Tragicznie zmarłym mężczyzną był 27-letni mieszkaniec gminy Żmudź, który 20 grudnia ubiegłego roku podcinał gałęzie przy linii energetycznej. Używał do tej pracy 3-metrowej piły spalinowej. W pewnym momencie został śmiertelnie rażony prądem. Jego koledzy usłyszeli huk i zobaczyli błysk. Sekcja zwłok mężczyzny wykazała, że był trzeźwy.

GD

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe