Koncert z przesłaniem

  • 01.01.2021, 15:22
  • AN
Koncert z przesłaniem Koncert charytatywny "Moja krew - Twoja siła"
"Moja krew - Twoja siła" to hasło koncertu charytatywnego, który odbędzie się 17 stycznia o godz.18.00 w Chełmskim Domu Kultury w formie online. Będzie to spotkanie nie tylko z dobrą muzyką, ale także z lekarzem, który stosuje terapię leczenia osoczem.

Poprzez wydarzenie kulturalne organizatorzy koncertu chcą zachęcić osoby, które przeszły Covid-19 i spełniają wymagane kryteria kwalifikacyjne, do oddawania osocza lub krwi. Wydarzenie zostało podzielone na dwie części. W pierwszej odbędzie się rozmowa z dr Konradem Firlejem, zajmującym się na co dzień stosowaniem terapii osoczem ozdrowieńców w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Głos zabiorą również osoby, które przeszły chorobę. W drugiej części wystąpi Łukasz Jemioła, wokalista specjalizujący się w piosenkach retro oraz muzyce americana. Ma on na swoim koncie współpracę, m.in. z Marylą Rodowicz, Januszem Radkiem, Arturem Andrusem czy Piotrem Baltorczykiem

Podczas koncertu odbędzie się również zbiórka pieniędzy, a zebrane środki zostaną przeznaczone na doraźną pomoc dla podopiecznych Domu Opieki Społecznej w Nowinach, bezpośrednio dotkniętych pandemią koronawirusa. Wydarzeniu patronują honorowo RCKiK w Lublinie oraz marszałek województwa lubelskiego. Poza tymi wydarzenie swoim patronatem objęło, m.in. Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków - oddział lubelski, Starostwo Powiatowe w Chełmie, Chełmskie Towarzystwo Samorządowe, a także lokalne media (w tym oczywiście Super Tydzień Chełmski i Radio Bon Ton) oraz organizacje pozarządowe. 

Ten wyjątkowy koncert odbędzie się już 17 stycznia o godz.18.00 i będzie można go obejrzeć wyłącznie w formie online. Więcej szczegółów na stronie wydarzenia oraz na facebookowym profilu Moja krew- Twoja siła.


 

AN

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe