PoRuszaj się dla WOŚP

  • 17.12.2020, 18:24
  • AN
PoRuszaj się dla WOŚP
Sztab nr 600 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy utworzony przez Automobilklub Chełmski zaprasza wszystkich chętnych do udziału w imprezie "PoRuszaj się dla WOŚP!". Można zyskać zdrowie i wspomóc zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii w ramach jednej z największych imprez charytatywnych świata.

Nie lubisz biegać, nie masz roweru? Możesz się przespacerować! Nie masz czasu w niedzielę, 10 stycznia? Możesz to zrobić wcześniej lub później! Nie będzie Cię wówczas w Chełmie? Możesz przebiec (przejechać, przespacerować) w dowolnym miejscu na świecie! Od czterech lat w Chełmie w ramach Orkiestry organizowany był profesjonalny bieg ze wspólnym startem i pomiarem czasu. Względy epidemiczne wymusiły jednak zmiany i impreza zostanie przeprowadzona w formule indywidualnej, wirtualnej.

- Po cichu śmiejemy się, że może to i lepiej, bo w związku z nową formułą liczba miejsc w tym roku jest nieograniczona - mówi Grzegorz Gorczyca, szef chełmskiego sztabu WOŚP. - Udział w wydarzeniu mogą wziąć biegacze, rowerzyści oraz chyba po raz pierwszy w Polsce, zwykli spacerowicze.

Sugerowane minimalne dystanse to 3000 jardów (2,7 km) dla spacerowiczów, 3000 sążni (5,5 km) dla biegaczy i 7 mil morskich (13 km) dla rowerzystów, choć organizatorzy w żaden sposób nie będą weryfikować pokonania trasy. Zaproszeni są również narciarze, rolkarze, a nawet pływacy.

- Każdy może sobie wybrać datę i dystans - podkreśla Gorczyca.

Dla uczestników zostały przygotowane trzy rodzaje pakietów startowych. Po ich wykupieniu i wysłaniu zgłoszenia każdy będzie pełnoprawnym uczestnikiem tej nietypowej imprezy. Zapisy rozpoczynają się 14 grudnia i będą trwały do dnia imprezy. Regulamin i bieżące informacje dostępne są na profilu WOŚPchełm na Facebooku.

Uczestnikiem imprezy może być każda chętna osoba, przy czym osoby niepełnoletnie muszą być pod opieką osób dorosłych. Forma aktywności fizycznej dowolna. Minimalny zalecany dystans dla biegaczy i spacerowiczów to 5 km, a dla rowerzystów 10 km. Organizator nie będzie weryfikował faktu pokonania trasy. Oficjalny i zalecany moment rozpoczęcia imprezy (rozgrzewka) to niedziela, 10 stycznia 2021 roku o godz. 11:29, jednak każdy - w zależności od możliwości - może ją odbyć w czasie i miejscu dogodnym dla siebie.

Jak się zapisać? Wystarczy wysłać zgłoszenie (imię i nazwisko, adres pocztowy oraz kontaktowy numer telefonu) na adres poczty elektronicznej [email protected] i wpłacić kwotę za wybrany pakiet startowy (lub większą) na konto organizatora nr 21 2030 0045 1110 0000 0236 3520 (w przypadku wyboru pakietu VIP należy podać rozmiar koszulki S, M, L, XL lub XXL).

- Do wyboru dla uczestników są trzy rodzaje pakietów startowych. Pierwszy to VIP: koszulka, statuetka, medal, „serduszko aktywnej dobroci” (hand made) i smycz. Wartość pakietu to 89 zł. Na pakiet PRO składają się: statuetka, „serduszko aktywnej dobroci” i smycz. Jego koszt to 59 zł. Najtańszy pakiet FAN to medal i smycz. Kosztuje 29 zł. Do każdego pakietu zostaną dołączone naklejki: serduszka WOŚP - wylicza szef chełmskiego sztabu. - Wykupione pakiety startowe będą dostarczane za pomocą przesyłek pocztowych na adres podany w zgłoszeniu.

Partnerami imprezy są: CHEŁMbiega, Chełmska Grupa Rowerowa oraz Chełmski Klub Cyklistów PTTK. Patronat medialny nad finałem sprawują Super Tydzień i radio Bon Ton.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe