Wigilia dla samotnych i ubogich

  • 17.12.2020, 10:26
  • AN
Wigilia dla samotnych i ubogich
Ponad 20 osób uczestniczyło w ubiegłym roku w organizowanej przez Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych wigilii dla samotnych i ubogich. W tym roku takiego spotkania nie będzie, jednak nie oznacza to, że chełmianie nie mogą liczyć na wsparcie.

Pandemia wyreżyserowała w tym roku inny pomysł. Samotni i ubodzy spędzą kolację wigilijną w swoich domach, ale nie muszą się martwić o to, jak ta wieczerza będzie wyglądała.

- Chcemy zorganizować kolacje wigilijne bezpośrednio u osób, które takiego wsparcia najbardziej potrzebują. Dzięki współpracy głównie z klubami seniorów udało się stworzyć listę około 20 osób, którym pomożemy umilić ten świąteczny czas - tłumaczy Artur Juszczak, prezes stowarzyszenia. - Już wiemy, że w części pomogą nam osoby prowadzące działalność gospodarczą w naszym mieście, ale liczymy też na wsparcie mieszkańców.

Organizacja szuka ludzi dobrej woli, którzy chcieliby wesprzeć akcję finansowo. Organizatorzy mają nadzieję, że uda się uzbierać taką kwotę, która pozwoli nie tylko na zorganizowanie wigilii, ale także przygotowanie drobnych prezentów. 

- Zaznaczamy, że dotarcie do tego typu grupy społecznej jest bardzo trudne, gdyż są to osoby najczęściej skromne i wstydzą się swojego ubóstwa. Dlatego akcja ma charakter bardzo delikatny i odbędzie się bez większego rozgłosu - tłumaczy Juszczak. - Kolacja będzie rozwożona w godzinach porannych w wigilię. 

Jeśli ktoś chciałby się dołączyć lub wesprzeć działania stowarzyszenia, proszony jest o kontakt pod nr tel. 513 775 747.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe