Bo gryzło go sumienie...

  • 16.12.2020, 09:50
  • GD
Bo gryzło go sumienie...
Z wyrzutami sumienia i promilami w organizmie zgłosił się do krasnostawskich policjantów 36-latek, który w innym powiecie potrącił rowerzystę. Jak się okazało, ofiara wypadku również była nietrzeźwa.

Wszystko zaczęło się od wypadku drogowego w Kębłowie w powiecie świdnickim. W sobotni wieczór (5 grudnia) został tam potrącony 47-letni mieszkaniec miejscowości Piaski. Początkowo nie była znana marka samochodu, który poturbował rowerzystę, jadącego bez oświetlenia i odblasków. Wiadomo było jedynie tyle, że kierowca zmierzał w tym samym kierunku, nie zatrzymał się i nie udzielił poszkodowanemu pomocy.

Sprawca najwyraźniej przestraszył się grożących mu konsekwencji, bo po ponad godzinie sam zadzwonił na numer alarmowy. W rozmowie z policjantami ze Świdnika oświadczył, że ma wyrzuty sumienia i chce zgłosić się na policję. Mężczyzna jest zameldowany w Piaskach, ale pomieszkuje w Krasnymstawie, gdzie oddał się w ręce mundurowych.

-  W chwili zatrzymania 36-latek miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że potrącony rowerzysta był również nietrzeźwy. Policjanci stwierdzili u 47-latka ponad 1,5 promila w organizmie - informuje aspirant Elwira Domaradzka, oficer prasowa KPP Świdnik.

Od kierowcy pobrano kilka próbek krwi do badań retrospektywnych. Mają one wykazać, czy w chwili wypadku 36-latek nie prowadził samochodu w stanie nietrzeźwości. Został doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt. Z naszych ustaleń wynika, że rowerzysta ma złamaną nogę i ogólne potłuczenia.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe