Ogromna kasa na ZOL

  • 16.12.2020, 08:25 (aktualizacja 18.12.2020, 11:23)
  • GD
Ogromna kasa na ZOL
To już przesądzone. W przyszłym roku powinna ruszyć budowa długo oczekiwanego zakładu opiekuńczo-leczniczego przy krasnostawskim szpitalu. Powiat otrzymał na ten cel aż 9 mln zł dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. - Bez tak ogromnego wsparcia finansowego i determinacji poseł Teresy Hałas inwestycja nie byłaby możliwa - komentuje starosta Andrzej Leńczuk.

Utworzenie 40-łóżkowego zakładu opiekuńczo-leczniczego w SPZOZ Krasnystaw szacowane jest na 13,13 mln zł. W ramach inwestycji planowana jest modernizacja i rozbudowa nieużytkowanego budynku tzw. starego szpitala i dostosowanie go do wymagań dla ZOL oraz osób ze szczególnymi potrzebami.

Z opisu na liście rankingowej RFIL wynika, że inwestycja jest zgodna z mapami potrzeb, bo brakuje takiej placówki na terenie powiatu. ZOL wypełni lukę w dostępie do świadczeń długoterminowych.

Powiat wnioskował do RFIL o 11,8 mln zł. Starosta Andrzej Leńczuk jednak nie rozpacza, że otrzymał mniej, niż wcześniej zakładano. Część prac rozbiórkowych i wyburzeniowych w budynku zostało już wykonanych, bo pomieszczenia są przekształcane na izolatorium dla osób chorujących na COVID-19.

- Szpital posiada kompletną dokumentację techniczną. Inwestycję będziemy realizować w latach 2021-2022. Jeszcze w tym roku chcemy uruchomić procedurą przetargową, która może potrwać około 3 miesięcy. Na pewno wspólnie z dyrektorem SPZOZ Krasnystaw będziemy poszukiwać dodatkowych środków na to zadanie - mówi starosta.

ZOL zostanie wyposażony w energooszczędny sprzęt i aparaturę medyczną, a na dachu pojawi się  instalacja fotowoltaiczna. Powstanie również łącznik z budynkiem głównym szpitala o długości ok. 74 metrów.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe