Ławeczka Młodowskiej gotowa

  • 10.12.2020, 10:56
  • AN
Ławeczka Młodowskiej gotowa
Udało się! Jadwiga Młodowska wraca do Chełma. Już tylko krok do finału akcji zorganizowanej przez społeczność IV LO w Chełmie z okazji 100-lecia szkoły.

- Spodziewamy się jej w tym tygodniu, zostanie przetransportowana na razie do szkoły. Jesteśmy w trakcie ustalania szczegółów dotyczących zamontowania ławeczki z postacią naszej patronki w docelowym miejscu. Mam nadzieję, że uda się to w grudniu - zapowiada dyrektor IV LO Marzena Koprukowniak.

Ławeczkę zaprojektował i wykonał dla szkoły chełmski artysta Krzysztof Skóra. Stanie na placu Kupieckim  w centrum miasta.  Sfinansowana została głównie z datków osób związanych ze szkołami, które funkcjonowały w budynku obecnego IV LO.  Młodowska patronowała tym placówkom. Choć ławeczka jest już gotowa, do pełnej kwoty wciąż brakuje 20 tys. zł.

- Datki można wpłacać na konto rady rodziców IV LO w Chełmie, z dopiskiem "Ławeczka" - numer jest dostępny na naszej stronie internetowej. W dalszym ciągu aktywna jest także zbiórka poprzez serwis zrzutka.pl. Tytuł zrzutki: Ławeczka dla Młodowskiej na Jubileusz 100- Lecia Szkoły - wyjaśnia dyrektor Koprukowniak.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe