Asfalt, a pośrodku kostka

  • 04.12.2020, 09:26
  • szer
Asfalt, a pośrodku kostka
- Często jeżdżę do Dorohuska. Wzdłuż ulicy Wschodniej biegnie ścieżka rowerowa. Jeszcze nie tak dawno była wyłożona kostką brukową. Teraz w niektórych miejscach pojawił się asfalt. To wzbudziło moje zdziwienie i ciekawość. Nie wiem, czy kostka została pokryta asfaltem, czy została zdemontowana? W każdym razie wygląda to dziwnie – poinformował nas czytelnik.

O rozwiązanie tej zagadki zwróciliśmy się do urzędu miasta. Dominik Gil z gabinetu prezydenta wyjaśnił, że brukowana ścieżka rowerowa przykrywa sieci podziemnych instalacji, w pozostałych miejscach, jest asfalt.

- Takie rozwiązanie projektowe zastosowano na wniosek gestorów tych sieci, w celu ułatwienia prac serwisowych czy usuwania awarii w przyszłości – poinformował. Dodał też, że brukowane odcinki drogi dla rowerów są wykonane z kostki bez frezu i o odpowiednich parametrach, dlatego rodzaj nawierzchni nie powinien w odczuwalny sposób wpływać na komfort ich użytkowania.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miki
miki 05.12.2020, 16:55
nie można wyjechać z Kochanowskiego - nic nie widać przez te zas... ekrany

Pozostałe