Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Bank Spółdzielczy

Robią pomiary jakości powietrza

Na terenie miasta rozpoczęto pilotażowe badania jakości powietrza. Pomiary przeprowadziła firma ze Świdnika w asyście funkcjonariuszy straży miejskiej.
Robią pomiary jakości powietrza

Badania połączono z prezentacją sprzętu oraz jego obsługą. Urządzenie pomiarowe zainstalowane pod dronem pobiera próbki pyłów oraz gazów: pyły PM10, pyły PM2.5, lotne związki organiczne VOC PID, formaldehyd, chlorowodór HCL i cyjanowodór HCN.

- Zastosowanie czujników pomiarowych oraz zaawansowanych algorytmów obliczeniowych zapewnia uzyskanie dokładności wyników porównywalnej z osiąganą przez automatyczne stacje referencyjne w ramach systemu stosowanego przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska - mówi Jacek Policha, komendant Straży Miejskiej w Krasnymstawie.

Powyższy zestaw czujników umożliwia wykrycie gazów wydzielających się podczas spalania materiałów zabronionych, tj. płyt meblowych, elementów klejonych lub malowanych, plastików, materiałów budowlanych, tapicerskich, gumy oraz innych tworzyw sztucznych. 

Urządzenia przed oddaniem do eksploatacji przechodzą procedurę kalibracji i wzorcowania. Analiza próbek odbywa się na bieżąco on-line. Dane przekazywane są do operatora drona oraz do chmury pomiarowej, a specjalista odczytuje i analizuje je z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu.

W ciągu 10-30 sekund od prawidłowego pomiaru operator jest w stanie stwierdzić m.in. przekroczenie stężenia gazów wydobywających się z komina podczas spalania materiałów zabronionych.

Pierwsze pomiary jakości powietrza zostały wykonane 19 listopada. Ponieważ jednak warunki atmosferyczne nie do końca były sprzyjające, miały być kontynuowane w ubiegłym tygodniu. Straży miejskiej zależało, aby zostały wykonane przede wszystkim w godzinach popołudniowych na terenie krasnostawskich osiedli mieszkaniowych.

Pełny raport z przeprowadzonych pomiarów ma być znany na przełomie listopada i grudnia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Stefan 07.12.2020 10:45
Coś takiego powinno być robione na terenie całego powiatu, nie tylko miasta. Ludzie palą śmieci, plastiki, opakowania po nawozach pomimo że mogą włożyć do worka na śmieci i oddać.

Stefan 07.12.2020 08:42
Coś takiego powinno być robione na terenie całego powiatu, nie tylko miasta. Ludzie palą śmieci, plastiki, opakowania po nawozach pomimo że mogą włożyć do worka na śmieci i oddać.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZachodniakTreść komentarza: Jeszcze nie skończyli na osiedlu a już rozkopany dojazd, totalna porażkaData dodania komentarza: 25.04.2024, 18:46Źródło komentarza: Chełm. Drogowcy zaczynają pracę - będą utrudnienia!Autor komentarza: ZachodniakTreść komentarza: Czas najwyższy skończyć ten bałagan całe osiedle rozkopane prawie przez rok znaki polikwidowane na ulicach anarchia, przez kwartał na przystanku "egipskie ciemności" Czym się tu chwalić? Nikomu nie życzę takiego rozgardiaszuData dodania komentarza: 25.04.2024, 18:44Źródło komentarza: Chełm. Nowe asfaltowe "dywaniki" na os. ZachódAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Brawo! Bardzo dobry wybór!Data dodania komentarza: 25.04.2024, 18:15Źródło komentarza: Gm. Wola Uhruska. Jacek Kozyra pokonał Mirosława KoniecznegoAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Specjalistka od wszystkiego. A na czym ona się nie zna? Do rana można by wyliczać na czym się nie zna. Typowy nominat jedynej słusznej. Gdyby w sejmiku nie było pisiorów, to i ona bujała by we Włodawie. Gdyby była specjalistą to pracowała by w jednej firmie. A tak ze stołka na stołek skacze matołek.Data dodania komentarza: 25.04.2024, 17:59Źródło komentarza: Chełm. Agnieszka Kruk została dyrektorką szpitalaAutor komentarza: bławatTreść komentarza: posiadłość na MajorceData dodania komentarza: 25.04.2024, 16:36Źródło komentarza: Żony polityków ujawnią swój majątek? Zdecydują o tym... politycy
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama