Rowerzyści chcą barierek

  • 03.12.2020, 08:52
  • (apm)
Rowerzyści chcą barierek
Trwa przebudowa DK12 w granicach administracyjnych Chełma. Wzdłuż traktu drogowego powstaje również ścieżka rowerowa. Cykliści dociekają, czy przy skrzyżowaniach pojawią się obiecane barierki i wytyczone zostaną miejsca obsługi rowerzystów.

Chodzi - jak wyjaśniają zainteresowani tematem - o płotki typu olsztyńskiego, montowane przy skrzyżowaniach w celu oparcia się rowerzysty oczekującego na zielone światło. Zabiegała o nie Grupa Rowerowa "Odnowa - Chełm" w imieniu chełmskich rowerzystów. Skierowała oficjalne pismo do wykonawcy. Cykliści dopominali się o barierki także na spotkaniach w sprawie przebudowy DK12, organizowanych w UM.

- Czy te płotki rzeczywiście są w planach i obietnica, jaką otrzymaliśmy, zostanie spełniona? – pytają rowerzyści.

Jak zapewnił nas Dominik Gil z gabinetu prezydenta Chełma, zgodnie z ustaleniami i w odpowiedzi na oczekiwania rowerzystów barierki typu olsztyńskiego powstaną wzdłuż całej przebudowywanej drogi krajowej nr 12 w granicach administracyjnych miasta Chełm.

- Będą one usytuowane w miejscach, w których ich zastosowanie jest zasadne - głównie przy skrzyżowaniach – informuje urzędnik.

Natomiast Miejsca Obsługi Rowerzystów powstaną w trzech lokalizacjach wzdłuż przebudowywanej krajówki. Jedno będzie usytuowane przy zjeździe do Kumowej Doliny, vis a vis starej stacji paliw na Podgórzu, drugie obok ronda im. ZWiN, przy starym zjeździe na Bieławin, a trzecie przy ulicy Wschodniej, przed skrzyżowaniem z drogą prowadzącą do miejscowości Srebrzyszcze.

Dokumentacja projektowa przebudowy DK12, na której naniesiono dokładną lokalizację MOR-ów, jest dostępna na stronie internetowej miasta.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe