Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Stachniuk Optyk

To miasto! A gorzej niż na wsi

- Drogowcy zerwali asfalt na naszej uliczce dojazdowej i o nas zapomnieli - skarżą się mieszkańcy ulicy Rejowieckiej. Gdy padał deszcz, ich samochody wyglądały jak po rajdzie terenowym.
To miasto! A gorzej niż na wsi

Nie ma chodników, nie ma asfaltu. Cała uliczka dojazdowa po deszczu tonie błocie. Na wybojach można połamać resory, zniszczyć miskę olejową. To nie łąka ani zapomniana wieś - ale dojazd do ulicy Rejowieckiej.

- Od samego początku remontu ulicy Rejowieckiej mamy problemy z wyjazdem z posesji. Do tej pory jednak jakoś się udawało. Niedawno było dramatycznie, a potem trochę drogę wyrównano. Nie na długo to wystarczy, do pierwszych deszczów - mówią nasi Czytelnicy.

Problem dotyczy uliczki jednokierunkowej od stacji ratownictwa medycznego w kierunku ronda i wiaduktu. Korzystają z niej mieszkańcy nie tylko tego odcinka ulicy Rejowieckiej, ale także bocznych ulic Żabiej i Bocianiej. Boją się, co będzie zimą, gdy spadnie śnieg lub deszcz, a ziemia nie będzie zmarznięta. Czy drogę gruntową ktoś odśnieży?

- Droga jest pełna dziur. Przez to jeździmy pod prąd, byleby się z niej wydostać. Nie ma innego wyjścia - poskarżyli się nam mieszkańcy ulicy Rejowieckiej. Ich zdaniem wykonawcy remontu powinni pracować na krótkich odcinkach i kończyć je jak najszybciej, a nie w jednym czasie rozkopywać wszystkie uliczki jednokierunkowe.

- My doskonale rozumiemy, że remont wiąże się z utrudnieniami, ale powinien mieć jakieś ramy czasowe. Kilka miesięcy temu, zerwano część chodnika, potem go całkiem rozkopano. Jeździliśmy po  dziurach. Od około miesiąca nie ma już asfaltu. Tracimy cierpliwość - mówią kierowcy.

Urząd miasta na te skargi odpowiada, że przecież trwa remont drogi krajowej nr 12, jednej z największych inwestycji realizowanych przez miasto w ostatnich latach. Utrudnienia są niestety nieodzowne. Na czas przebudowy wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia mieszkańcom dojazdu do posesji - szczególnie w czasie złych warunków atmosferycznych.

- Wykonawca, firma Budimex, informuje, że ta droga serwisowa - o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne - zostanie wykonana do końca roku. Nawierzchnia drogi, ze względu na znajdujące się pod nią przyłącza, zostanie zrobiona z kostki brukowej - zapewnia Damian Zieliński z gabinetu prezydenta Chełma.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
kasia 02.12.2020 12:41
Tym ludziom zawsze coś nie tak. Jak nie budują żle tak budują też żle

miejscowy 02.12.2020 10:36
Nie robili, źle. Robią też źle. Typowe polaczki. Nikt i nigdy takiemu nie dogodzi. Moja propozycja, niech idzie się i utopi, póki Uherka nie zamarzła i nie zużywa niepotrzebnie powietrza.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobkówAutor komentarza: loloTreść komentarza: zakaz wyprzedzania na przejściu to dla nich obce pojęcie tak samo jak poprawne używanie kierunkowskazówData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:13Źródło komentarza: Chełm. On nie ustąpił, ona jechała za blisko. Posypały się mandatyAutor komentarza: anonimTreść komentarza: tak to jest jak młodzi nieopowiedzialni ludzie , wsiadają do maszyny której mocy i potencjału nie potrafią zrozumiećData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:04Źródło komentarza: Krasnystaw. Zderzenie dwóch aut na Rejowieckiej. Kierowca mazdy wymusił pierwszeństwo
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama