Szpital szósty w kraju

  • 28.11.2020, 16:30
  • GD
Szpital szósty w kraju Źródło: Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie znalazł się na 6. miejscu w rankingu „Liderzy zarządzania szpitalami publicznymi”, który opublikował ogólnopolski dziennik Rzeczpospolita.

Publiczne placówki ochrony zdrowia podzielono na trzy grupy w zależności od wartości kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. SPZOZ Krasnystaw ze swoim został sklasyfikowany w środkowym przedziale budżetowym 39-89 mln zł.

Ocenie zostały poddane trzy wskaźniki. To między innymi efektywność aktywów pozwalająca na ocenę efektywności zarządzania majątkiem szpitala. Druga rzecz to rentowność sprzedaży netto pokazująca, jaka część przychodów pozostaje do dyspozycji jednostki po odliczeniu wszelkich kosztów i podatków. Ostatni czynnik to dynamika przychodu z NFZ, czyli procentowy przyrost kontraktu/ryczałtu rok do roku.

Autorem metodologii rankingu i obliczeń jest BFF Banking Group w Polsce. Klasyfikacja opiera się wyłącznie na informacjach zawartych w sprawozdaniach finansowych placówek za 2018 r. i nie obejmuje innych danych. Placówki nie są zobowiązane do stosowania międzynarodowych standardów rachunkowości sektora publicznego.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe