Gaz popłynie do Okuninki

  • 27.11.2020, 11:30
  • TWA
Gaz popłynie do Okuninki
Polska Spółka Gazownictwa poinformowała naszych samorządowców, że wybuduje sieć gazociągową do Okuninki. Jest to odpowiedź na obniżoną przez radnych gminy Włodawa opłatę, z 10 zł do symbolicznej złotówki, za zajęcie pasa drogi gminnej. W tym tygodniu tematem ma się zająć zarząd powiatu włodawskiego.

Pod koniec sierpnia informowaliśmy o tym, że gminni radni przyjęli uchwałę obniżającą opłatę za zajęcie pasa drogowego. Był to jeden z warunków, od których spełnienia PSG uzależniała pociągnięcie nitki gazowej z Włodawy do Okuninki. Analogiczną uchwałę o obniżeniu opłaty za poprowadzenie sieci pasem drogi powiatowej powinno podjąć również włodawskie starostwo.

Na ten temat członkowie zarządu powiatu mają dyskutować podczas najbliższego posiedzenia. Potem dopiero zostanie przygotowana uchwała na sesję. Mimo braku decyzji władz powiatowych, spółka już ogłosiła, że sieć gazociągowa zostanie poprowadzona do Okuninki. Wybuduje ją również do Suszna, Szuminki i Różanki. Według wstępnych założeń, gaz popłynie do wymienionych miejscowości prawdopodobnie już w 2022 roku.

- Zależy nam na tym, aby Okuninka była czysta i ekologiczna. Mam też nadzieję, że to będzie impuls do rozwoju dla tamtejszych przedsiębiorców. Myślę, że zarząd powiatu nie będzie miał nic przeciwko obniżeniu opłaty za zajęcie pasa dla spółki gazowniczej, ale oczywiście sprawę musimy przedyskutować - tłumaczy starosta Andrzej Romańczuk.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe