Czerwone budki na elektrośmieci

  • 27.11.2020, 10:00
  • (apm)
Czerwone budki na elektrośmieci Fot. UM Chełm
Dziewięć charakterystycznych pojemników na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny stanie w najbliższym czasie w kilku dzielnicach Chełma.

To powinno ucieszyć mieszkańców Chełma. Będą teraz mogli bezpiecznie i szybko pozbyć się zalegających w ich domach elektrycznych śmieci. Dzięki umowie zawartej przez Urząd Miasta z MB Recycling, Fundacją Odzyskaj Środowisko oraz organizacją odzysku AURAEKO w mieście pojawi się 9 czerwonych pojemników na osiedlach: Dyrekcja Dolna, XXX-Lecia, Kościuszki, Słoneczne oraz Zachód. Ich instalacja rozpocznie się w najbliższych dniach.

Można do nich wrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nieprzekraczający 50 cm, a więc np. nieużywane czy zepsute telefony, laptopy, suszarki, tostery, ale także baterie i tonery.

Przetworzone w specjalnych zakładach wrócą do Chełma już wiosną w postaci ekologicznych uli. Miejską pasiekę będą tworzyć czerwone domy dla pszczół w części wykonane z recyklingu.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe