Gastronomy mają nowe pracownie

  • 26.11.2020, 10:30
  • opr. (apm)
Gastronomy mają nowe pracownie Fot. UM Chełm
Uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich będą mogli korzystać z czterech nowych pracowni. Niedawno do użytku oddano ostatnią z nich. Do placówki trafiło już również pełne ich wyposażenie.

Uczniowie kształcący się w zawodzie kucharza będą mogli korzystać z dwóch dostosowanych do najwyższych standardów pracowni gastronomicznych. Wyposażone zostały m.in. w: kuchnie gazowo-elektryczne z wyciągami, roboty planetarne, szafy chłodniczo-mroźnicze,  schładzarki szokowe i zmywarki przemysłowe.

Specjalna pracownia dedykowana została również przyszłym cukiernikom. Na jej wyposażeniu znajdą się z kolei: kuchnie indukcyjne, piec konwekcyjno-parowy, szafa chłodnicza do ekspozycji wypieków, miksery planetarne.

Czwarta pracownia dla uczniów kształcących się w zawodzie technik technologii żywności oraz technik żywienia i usług gastronomicznych ma profesjonalny sprzęt laboratoryjny: łaźnię wodną, wirówkę, suszarkę laboratoryjną, destylator elektryczny, kolorymetr, pH-metr i analizator jakości mleka. Sala może służyć również jako laboratorium biologiczno–chemiczne. Każda z oddanych do użytku pracowni wyposażona jest w sprzęt multimedialny, tj. laptop, projektor, ekran elektryczny, wizualizer.

Jak informują urzędnicy, inwestycję udało się zrealizować dzięki środkom unijnym, które miasto pozyskało na realizację projektu "Dostosowanie sposobu kształcenia do potrzeb rynku pracy - wyposażenie szkół zawodowych i ustawicznych Miasta Chełm". W projekcie, oprócz ZSGiH, uczestniczą również ZST, ZSBiG, ZSZ nr 5, CKP oraz CKU.

Obecnie przygotowywane są postępowania udzielenia zamówień publicznych na wyposażenie kolejnych pracowni kształcenia zawodowego w szkołach objętych projektem. Całkowita wartość projektu opiewa na 5 281 581 zł. Pozyskane dofinansowanie pokrywa 85 proc. kosztów.

 

opr. (apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe