Powiat ma chrapkę na miliony

  • 24.11.2020, 09:12 (aktualizacja 27.11.2020, 12:43)
  • DBEZ
Powiat ma chrapkę na miliony Fot. KPRM
Jeden z projektów drogowych powiatu chełmskiego na listach wojewody jest na pierwszym miejscu. Pewne dofinansowanie ma też drugi projekt. Trzeci znalazł się na pierwszym miejscu listy rezerwowej. - Jak się uda, pozyskamy około 45 milionów złotych dofinansowania - mówi starosta Piotr Deniszczuk.

Już wkrótce będzie wiadomo, jak rozdzielono w naszym województwie pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych. Lista rankingowa, zatwierdzona przez wojewodę, została przekazana do premiera. Mogą w niej zostać wprowadzone zmiany, ale raczej projekty, które tę listę otwierają, mają już pewne dofinansowanie. Zarząd powiatu chełmskiego już teraz mówi o wielkim sukcesie i kolejnym rekordzie w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na drogi.

- Przygotowaliśmy bardzo dobre wnioski, odpowiadające kryteriom konkursu - mówi Deniszczuk.

Jeśli nikt w listach już nie namiesza, to powiat chełmski ma szansę na eksponowane miejsce nie tylko w województwie lubelskim. Sukces w pozyskiwaniu środków na inwestycje tego niewielkiego powiatu może być wyróżniony nawet w skali całego kraju.

-  Z naszych nieoficjalnych na dzisiaj informacji wynika, że projekt drogowy, który chcemy realizować na terenie gmin Wierzbica i Sawin, znalazł się na pierwszym miejscu listy - podkreśla Deniszczuk.

Realizacja tego projektu pochłonie ok. 30 mln zł. W jego ramach przebudowana zostanie droga powiatowa od Olchowca przez Pniówno, Krobonosz do drogi wojewódzkiej w Czułczycach. To piętnastokilometrowa trasa, w niektórych miejscach jeszcze nawet nieutwardzona. Obejmuje również drogę z Krobonoszy do Sawina, na odcinku, gdzie nie ma nowego asfaltu.

Wysoko na liście rankingowej jest również duży projekt powiatu chełmskiego, który będzie realizowany w gminach Chełm i Ruda-Huta. Kosztorysowo warty jest ok. 33 mln zł i przewiduje przebudowę 29 kilometrów dróg. W ramach tego projektu poszerzona zostanie droga na odcinku od Nowin przez Leśniczówkę do Poczekajki i Rudki. Nowy asfalt zostanie też wylany do Rudy-Kolonii do Rudki. Ponadto przewidziano remont powiatówki na trasie od Srebrzyszcza do skrzyżowania w Gotówce.

Na liście rezerwowej jest też projekt obejmujący drogi powiatowe w gminach Rejowiec-Fabryczny i Rejowiec. Uwzględniono w nim m.in. należące do powiatu drogi w Lisznie i Krasnem oraz  ulice w Rejowcu. W sumie przebudowanych zostanie 14 kilometrów dróg za ok. 23 mln zł.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe