Promenada prawie gotowa

  • 22.11.2020, 10:30
  • TWA
Promenada prawie gotowa
840-metrowa promenada wzdłuż rzeki Włodawka, łącząca ulicę Mostową z Okunińską, została oddana do użytku, choć trwają jeszcze prace wykończeniowe. Mogą z niej korzystać piesi i rowerzyści. Do dyspozycji mają ławeczki, pomost widokowy i miejsca postojowe, a cały teren został doświetlony i objęty monitoringiem.

Ta inwestycja miała wyjątkowo pod górkę. Projekt najpierw zajął pierwsze miejsce na liście rankingowej. Po czym konkurs został unieważniony i ogłoszony ponownie. W drugim podejściu wniosek został odrzucony, bo komisja oceniająca dostrzegła pewne braki w dokumentacji. Władze miasta odwołały się, ale to nie pomogło. Skierowały zatem sprawę do sądu. Oparła się ona nawet o sąd najwyższej instancji, który przyznał rację włodawskim samorządowcom. Urząd Wojewódzki w Lublinie musiał ponownie ocenić projekt i przyznać mu dofinansowanie. Ta sprawa ciągnęła się kilka lat.

- Zapraszam wszystkich mieszkańców i turystów na spacer po włodawskiej promenadzie. Mimo jesiennej aury wiele osób już dzisiaj wybiera właśnie to miejsce na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Dobitnie świadczy to o tym, jak ważna i długo oczekiwana była to inwestycja - tłumaczy burmistrz Wiesław Muszyński.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe