Niecodzienny przewodnik po zabytkach Krynicy

  • 21.11.2020, 16:30
  • TS
Niecodzienny przewodnik po zabytkach Krynicy Fot. swdgk.pl
Historia zamku i wieży, tzw. piramidy Orzechowskich w Krynicy, została opisana, a książka wydana. Powstała z inicjatywy Stowarzyszenia „Wspólnie dla Gminy Krasnystaw”, które pozyskało na ten cel pieniądze z Unii Europejskiej.

- Opisuje najciekawsze i najstarsze zabytki w naszej gminie, położone na szlaku ariańskim, a związane z Braćmi Polskimi zwanymi potocznie arianami. Publikacja pod tytułem „Niecodzienny przewodnik po niecodziennych zabytkach” podzielona jest na dwie części – historyczną oraz legendy, które podkreślają tajemniczość opisywanych miejsc – mówią pomysłodawcy książki.

Autorem tekstów jest archeolog Konrad Grochecki z Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie. Książka zawiera również wiele ciekawych zdjęć, rycin i map, pozyskanych z różnych źródeł, w tym z krasnostawskiego muzeum, zbiorów bibliotecznych i państwowych archiwów. Wydawnictwo ukazało się w nakładzie 680 egzemplarzy i będzie udostępniane przez stowarzyszenie oraz gminę Krasnystaw jako materiał promujący lokalne walory historyczne.

Przygotowanie i wydanie publikacji, które nie byłoby możliwe bez społecznego zaangażowania wielu osób, w tym członków stowarzyszenia, kosztowało prawie 29 tys. zł. Pieniądze w całości pochodziły z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Stowarzyszenie „Wspólnie dla Gminy Krasnystaw” pozyskało je za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Krasnystaw Plus”.

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe