Żniwowanie w Horodysku nagrodzone

  • 21.11.2020, 09:45
  • DBEZ
Żniwowanie w Horodysku nagrodzone
Koło Gospodyń Wiejskich z Horodyska zdobyło pierwsze miejsce w konkursie „Piękno tradycji we współczesnym świecie”. Panie do konkursu zgłosiły film o żniwach.

Konkurs był zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Nadesłane prace: prezentacje, filmy, opowiadania, zdjęcia, wiersze dotyczyły tzw. Małych Ojczyzn, zakątków mających oryginalną, niezapomnianą historię. Oprócz KGW w Horodysku, równorzędne pierwsze nagrody zdobyły również panie z kół gospodyń w Mniszku i Węglinie.

Film" Żniwowanie w Horodysku" powstał w ramach "Spotkania z żywą tradycją w Horodysku", które zostało zrealizowane z dofinansowaniem ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2020”. Zdjęcia do filmu wykonano m.in. podczas wydarzenia, które odbyło się 19 lipca br. nad Zalewem Maczuły. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i zgromadziła kilkusetosobową publiczność.

- Żniwowanie na stałe wpisze się do kalendarza imprez gminnych - deklaruje wójt Leśniowic Joanna Jabłońska, która wraz z ośrodkiem kultury była współorganizatorką wydarzenia.

"Żniwowanie w Horodysku" było częścią większego projektu, w ramach którego zorganizowane zostały również Noc Świętojańska i Festiwal Ziemniaka. Powstał również film podsumowujący te wszystkie wydarzenia. Zdjęcia do filmów, montaż i koncepcja to dzieło Pawła Pstrągowskiego.

DBEZ

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe