Kryta strzelnica za 14 milionów

  • 21.11.2020, 08:30
  • (apm)
Kryta strzelnica za 14 milionów Fot. NOSG
 W mieście jest jedna z najnowocześniejszych strzelnic w Lubelskiem. Mają ją od niedawna nasi pogranicznicy.

- Sala posiada pięć stanowisk do strzelań na długość do 25 m. Automatyka umożliwia transport tarcz na różne odległości oraz prowadzenie strzelań dynamicznych do celu ruchomego, którego prędkości poruszania się można regulować – mówi por. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Nowoczesna i kompleksowa pod względem szkoleniowym kryta strzelnica kosztowała ponad 14 mln zł. Umożliwia prowadzenie szkoleń na wszystkich rodzajach broni będącej na wyposażeniu straży granicznej: pistoletach, pistoletach maszynowych, karabinkach, broni gładkolufowej i pneumatycznej. Szkolenia mogą być prowadzone zarówno w warunkach dziennych, jak i nocnych.

Budynek strzelnicy zawiera także sale szkoleniowe w tym: stanowisko do kierowania strzelaniem, pomieszczenie punktu pierwszej pomocy, techniczne, medyczne, socjalne i administracyjne.

Budowa została sfinansowana ze środków „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”.

Dotychczas treningi strzeleckie i egzaminy sprawdzające dla funkcjonariuszy SG były organizowane na strzelnicach w placówkach w Hrubieszowie oraz Terespolu. Teraz pogranicznicy mogą szkolić się kompleksowo w Chełmie.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe