Chełm dostanie maszt z flagą

  • 21.11.2020, 07:45
  • AN
Chełm dostanie maszt z flagą
Choć termin głosowania został przedłużony do końca grudnia, mieszkańcy Chełma spisali się już teraz. 555 głosów wystarczy, aby w mieście zainstalowany został maszt z flagą biało-czerwoną. Samorząd nie wyda na to ani złotówki, jednak źródło finansowania budzi sporo wątpliwości.

Projekt opracowany przez Kancelarię Premiera i Ministerstwo Cyfryzacji ogłoszony został pod koniec sierpnia. O sposobie finansowania dowiedzieliśmy się nieco później. Pieniądze mają pochodzić z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Co maszty z flagami mają wspólnego z walką z pandemią? Trudno powiedzieć, zwłaszcza, że celem projektu - jak czytamy w komunikacie rządowym jest "godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku". Może chodzi o poczucie wspólnoty narodowej, z którym raźniej jest walczyć z chorobą? A może  maszty zwiastować będą rychłe zakończenie pandemii? Tam gdzie flaga będzie powiewać, tam wirus odpuści? Czyżby miały one spełniać rolę dawnych krzyży morowych?  Wprawdzie czasy ich świetności przypadają na XVIII-XIX wiek, ale skoro taka tradycja była, to może warto ją pielęgnować....

Aby Chełm otrzymał maszt od premiera, musiał uzyskać co najmniej 500 głosów, ma to związek z liczbą mieszkańców. Chełmianie zabrali się do pracy i "wyklikali" w internecie 555 głosów. I choć termin akcji został przedłużony do końca roku, mieszkańcy naszego miasta klikać już nie muszą.

Gdzie stanie okazały maszt, który być może będzie uroczyście odsłaniany w obecności premiera Mateusza Morawieckiego? Jakiś czas temu mówiło się o rondzie, któremu patronuje para prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy. Tego dowiemy się prawdopodobnie w przyszłym roku.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kacza
kacza 23.11.2020, 23:52
Tylko 1 maszt?! ze 20 by się przydało ;)
kerr
kerr 22.11.2020, 07:54
Do mg i Chełmianin: litości! Czy macie za to placone?
mg
mg 21.11.2020, 19:31
...tego akurat Chełm potrzebował najbardziej?!!!..., brak na wszystko co związane z wirusem, a rządzący wspaniałomyślnie wydają środki na maszty!!!.... Seniorzy nie mogą się już doczekać!!!!.... Ale na otwarcie gabinetów lekarskich i zwyczajne leczenie!!!....
Chełmianin
Chełmianin 21.11.2020, 12:01
A w chełmskim szpitalu umierają Ludzie... Proponuję ustawić maszt z flagą przy szpitalu. Będzie się lepiej umierało :(

Pozostałe