Złapali go na szosie przy lesie

  • 20.11.2020, 12:30
  • DBEZ
Złapali go na szosie przy lesie
50 zł za brak maseczki na twarzy - taki mandat dostał Zbigniew Krężel z Syczyna. - Karać złodziei, pijaków! Nie mnie... biednego i słabego - płacze.

Pan Krężel znany jest dziennikarzom od wielu lat. Lubi być popularny i chętnie przyłącza się do różnych manifestacji, bez względu na ich cel. Nieraz też opowiadał, także przed kamerami, o swoim ciężkim losie emeryta. Tym razem obostrzenia związane z koronawirusem mocno w niego uderzyły.

- Jechałem rowerem z lasu. Na bagażniku miałem klocek drewna. Przejeżdżali policjanci, zatrzymali i mówią, że będzie mandat, bo nie mam maski - opowiada Krężel. - Na kolanach ich prosiłem, żeby mi krzywdy nie robili. To przecież teren leśny, tu maski nie trzeba! Czy ja sosny zarażę? - płacze Krężel.

Został zatrzymany na szosie z Syczyna do Bakus Wandy. Jak sam twierdzi, 60 kroków dalej jest las.

- Nie chciałem podpisać mandatu, ale przestraszyłem się, że mnie aresztują. Za 60 zł nakupiłbym kiełbasy, salcesonu do domu... - płacze pan Krężel.

Policja potwierdza przebieg zdarzenia. Rowerzysta bez maseczki jechał szosą, a więc był w przestrzeni publicznej.

- Patrol policji z posterunku w Sawinie przejeżdżał przez Syczyn. Policjanci zauważyli mężczyznę, który jechał rowerem i nie miał maseczki na twarzy. Podjęli interwencję, która zakończyła się wystawieniem mandatu karnego - wyjaśnia Ewa Czyż, rzeczniczka chełmskiej policji.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
olo
olo 25.11.2020, 20:17
pewnie jakaś kodziarska ...
Hm...
Hm... 23.11.2020, 17:17
Bo nie mogło być upomnienia.... Trzeba zarobic bo państwo biedne....
kazio
kazio 21.11.2020, 13:35
A ten klocek z lasu to co?
Gs
Gs 20.11.2020, 19:48
Pewnie szukał śladów rakiety V2

Pozostałe