Jagodne coraz bliżej gminy Chełm

  • 20.11.2020, 09:54
  • DBEZ
Jagodne coraz bliżej gminy Chełm
"Czy jest Pani/Pan za zmianą granic gminy Chełm poprzez włączenie do gminy Chełm sołectwa Jagodne stanowiącego część gminy Sawin?" Na takie pytanie mogą odpowiedzieć mieszkańcy gminy Chełm. Ich opinia zmieni życie 110 osób, mieszkańców Jagodnego.

Wiesław Kociuba, wójt gminy Chełm, zarządził konsultacje w sprawie Jagodnego. Ich przedmiotem jest zmiana granic gminy Chełm poprzez włączenie tego sołectwa.

Głównym inicjatorem zmiany granic jest sołtys wsi Andrzej Paszko. Jego zdaniem przyłączenie sołectwa Jagodne do bogatszej gminy Chełm spowoduje, że powstaną tam nowe drogi, a wieś w końcu zostanie zwodociągowana i powstanie gazociąg. To szansa na rozwój tego terenu. Sołectwo Jagodne ma 110 mieszkańców i powierzchnię 257 ha.

- Jako mieszkaniec Jagodnego proszę, żeby mieszkańcy gminy Chełm nas przyjęli. Nie chcemy mieć już nic wspólnego z gminą Sawin. W tym samorządzie tylko się kłócą i nic z tego nie wynika. Wiemy, co gmina Chełm może dla nas zrobić i co już zrobiła dla swoich mieszkańców - mówi sołtys Paszko.

Gmina Sawin, by przekonać mieszkańców Jagodnego do zmiany decyzji, wykonała w tej wsi ok. 900 metrów nowego asfaltu. Zdaniem członków rady sołeckiej, to już nic nie zmienia. Podtrzymują swoje stanowisko i czekają, aż procedury związane ze zmianą granic zostaną spełnione. Pod koniec października Rada Gminy Chełm uległa prośbom i podjęła uchwałę w sprawie przeprowadzenia konsultacji.

Ankiety w sprawie Jagodnego będzie można wypełniać od 19 do 23 listopada. Formularz zostanie opublikowany na stronie internetowej gminy Chełm, jest już dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej. Będzie też wyłożony w siedzibie urzędu w Pokrówce. Druki do wypełnienia dostaną też sołtysi, którzy je mogą udostępnić mieszkańcom. Uprawnionymi do udziału w konsultacjach są osoby posiadające czynne prawo wyborcze, zamieszkałe na terenie gminy Chełm. 

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe