Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Chełm w Hackathonie

30 samorządów, w tym Chełm, zgłosiło się do Hackathonu dla Miast. To inicjatywa, której celem jest pomoc miastom w walce ze skutkami COVID-19. Podczas wydarzenia, które odbędzie się online, programiści będą mieć dwie doby na zaprojektowanie rozwiązań odpowiadających na potrzeby średnich miast.
Chełm w Hackathonie

Autor: Fot. Pixabay

Jak poinformowali organizatorzy wydarzenia, najciekawsze wyzwania związane z pandemią przesłały Chełm, Stargard, Świdnik i Zduńska Wola. Nad ich rozwiązaniem pracować będą programiści z całej Polski. Zespoły, które podczas 48-godzinnego maratonu programowania stworzą najlepsze projekty, mogą liczyć na nagrodę w wysokości 30 tys. zł. Dla samorządów jest to szansa do przetestowania gotowych rozwiązań w warunkach miejskich oraz na promocję miasta.

Hackathon dla Miast jest jednym z głównych wydarzeń GovTech Festival, czyli trwającego miesiąc cyklu dostępnych dla wszystkich wydarzeń online. Pandemia COVID-19 stawia samorządy przed wieloma wyzwaniami w obszarach edukacji, zdrowia, bezpieczeństwa, czy też w zakresie działalności samych urzędów. Dlatego Polski Fundusz Rozwoju oraz GovTech Polska połączyły siły, aby wesprzeć lokalne społeczności w walce z kryzysem. Swoje wyzwania do Hackathonu dla Miast zgłosiło 30 samorządów. Specjalna komisja złożona z przedstawicieli PFR, GovTech Polska oraz Związku Miast Polskich wyłoniła cztery najciekawsze wyzwania. Wśród nich jest Chełm. Projekt zgłoszony przez miasto dotyczy gospodarki śmieciowej w dobie pandemii. Chodzi o bezpieczną segregację odpadów – uszczelnienie systemu gospodarki śmieciowej w celu zmniejszenia ryzyka związanego z odbiorem odpadów medycznych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama