Chełm w Hackathonie

  • 20.11.2020, 08:27
  • AN
Chełm w Hackathonie Fot. Pixabay
30 samorządów, w tym Chełm, zgłosiło się do Hackathonu dla Miast. To inicjatywa, której celem jest pomoc miastom w walce ze skutkami COVID-19. Podczas wydarzenia, które odbędzie się online, programiści będą mieć dwie doby na zaprojektowanie rozwiązań odpowiadających na potrzeby średnich miast.

Jak poinformowali organizatorzy wydarzenia, najciekawsze wyzwania związane z pandemią przesłały Chełm, Stargard, Świdnik i Zduńska Wola. Nad ich rozwiązaniem pracować będą programiści z całej Polski. Zespoły, które podczas 48-godzinnego maratonu programowania stworzą najlepsze projekty, mogą liczyć na nagrodę w wysokości 30 tys. zł. Dla samorządów jest to szansa do przetestowania gotowych rozwiązań w warunkach miejskich oraz na promocję miasta.

Hackathon dla Miast jest jednym z głównych wydarzeń GovTech Festival, czyli trwającego miesiąc cyklu dostępnych dla wszystkich wydarzeń online. Pandemia COVID-19 stawia samorządy przed wieloma wyzwaniami w obszarach edukacji, zdrowia, bezpieczeństwa, czy też w zakresie działalności samych urzędów. Dlatego Polski Fundusz Rozwoju oraz GovTech Polska połączyły siły, aby wesprzeć lokalne społeczności w walce z kryzysem. Swoje wyzwania do Hackathonu dla Miast zgłosiło 30 samorządów. Specjalna komisja złożona z przedstawicieli PFR, GovTech Polska oraz Związku Miast Polskich wyłoniła cztery najciekawsze wyzwania. Wśród nich jest Chełm. Projekt zgłoszony przez miasto dotyczy gospodarki śmieciowej w dobie pandemii. Chodzi o bezpieczną segregację odpadów – uszczelnienie systemu gospodarki śmieciowej w celu zmniejszenia ryzyka związanego z odbiorem odpadów medycznych.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe