MOPR wspiera seniorów

  • 20.11.2020, 07:45 (aktualizacja 20.11.2020, 08:22)
  • AN
MOPR wspiera seniorów Fot. MOPR Chełm
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zachęca do korzystania z programu pomocowego w ramach Solidarnościowego Korpusu Pomocy Seniorom. - Wystarczy zgłosić się na infolinię, z potrzebującym skontaktuje się pracownik naszego ośrodka - zachęca Katarzyna Sokołowska, dyrektor MOPR.

Założeniem programu jest wsparcie osób samotnych, które ukończyły 70. rok życia. Dzięki tej ofercie seniorzy mają dostęp do niezbędnej pomocy w czasie pandemii, bez konieczności wychodzenia z domu. Chodzi o to, aby chronić seniorów przed ewentualnym zakażeniem koronawirusem, by niepotrzebnie nie przemieszczali się po mieście. Wystarczy kontakt z dedykowaną infolinią, a resztę załatwią urzędnicy. Oczywiście, jeśli pomoc się należy.

Procedura nie jest zbyt skomplikowana. Senior dzwoni na infolinię 22 505 11 11 i informuje, że decyduje się pozostać w domu dla własnego bezpieczeństwa. Jego dane przekazywane są w ciągu kilku minut do właściwego ośrodka pomocy.

- Gdy mieszkaniec Chełma zadzwoni na infolinię, otrzymujemy informację i przejmujemy sprawę. Nasz pracownik oddzwania do takiej osoby i wypytuje o szczegóły - tłumaczy dyrektor Sokołowska. - Nasza rola polega na przyznaniu pracownika, który zajmie się pomocą. Nie jest to jednak wsparcie bezpłatne, za zakupy czy inne usługi płaci senior. Z pomocy mogą skorzystać wyłącznie osoby samotne, które nie mają żadnej opieki ani w pobliżu najbliższych, mogących ich wspomóc. Pomoc może dotyczyć zrobienia zakupów czy np. wyprowadzenia psa na spacer.

Szczegóły na temat programu dostępne są na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodziny. W ramach programu trwa również rekrutacja wolontariuszy, którzy będą wspierać seniorów. Odbywa się ona poprzez główną stronę programu. Wystarczy tam wejść i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe