#TrzymajStronęDziecka i spotkaj się z celebrytą

  • 19.11.2020, 11:01
  • MP
#TrzymajStronęDziecka i spotkaj się z celebrytą Fo. Niewyparzona Pudernica / Wioletta Pyzik
Pod takim hasłem rozpoczęła się ogólnopolska inicjatywa, której celem jest niesienie pomocy ofiarom przemocy domowej, a także jej przeciwdziałanie. Pomysłodawczynią akcji jest krasnostawska blogerka i influencerka Wioletta Pyzik, znana jako Niewyparzona Pudernica. Wraz z Komitetem Ochrony Praw Dziecka podjęła się tego zadania, wykorzystując to, w czym czuje się jak ryba w wodzie, czyli social media. Na osoby, które włączą się w szczytną inicjatywę, czekają wirtualne spotkania z polskimi gwiazdami.

Kampania #TrzymajStronęDziecka odbywa się na dwóch najpopularniejszych portalach społecznościowych, czyli Facebooku i Instagramie. Jej założenia są bardzo proste. Wystarczy przekazać symboliczną kwotę 10 zł na konto Komitetu Ochrony Praw Dziecka, a następnie na swój profil dodać zdjęcie z pluszowym misiem, oznaczone hasztagiem #TrzymajStronęMisia oraz #PrzytulMisia.

- Pewnego dnia skontaktowała się ze mną Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, managerka KOPD, i zapytała, czy nie zorganizowałybyśmy razem czegoś ciekawego, przy okazji pomagając ludziom - wspomina Niewyparzona Pudernica. - Szybko uznałyśmy, że skupimy się na problemach dzieci i młodzieży, ponieważ te często są bagatelizowane przez ich rodziców oraz przez ogół dorosłych. A przecież każdy z nas był kiedyś dzieckiem i powinien patrzeć na te kwestie właśnie z perspektywy młodszych lat. Nie zastanawiałyśmy się długo, postanowiłyśmy wspólnie działać. 

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na konieczność niesienia pomocy oraz przeciwdziałanie przemocy domowej. A te problemy nasilają się szczególnie w czasie pandemii, ograniczeń i narastających frustracji, lęków oraz niepokoju psychicznego. Komitet Ochrony Praw Dziecka chce tym samym edukować i kształtować postawy nacechowane przede wszystkim dobrem, empatią oraz miłością.

- Nasza akcja trwa do 6 grudnia, a każdy, kto weźmie w niej udział, ma szansę na wirtualne spotkanie z polskimi gwiazdami - dodaje Wioletta Pyzik. - Są wśród nich m.in.: Barbara Kurdej-SzatanArtur BarciśMaria Niklińska i Magdalena Różczka. Dokonując przelewu darowizny na konto KOPD, trzeba tylko pamiętać, żeby wpisać swoje dane kontaktowe, co ułatwi organizatorom ustalenie tych spotkań ze zwycięzcami.

 

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe