Ulica noblisty tonie w błocie

  • 18.11.2020, 09:15 (aktualizacja 20.11.2020, 11:05)
  • AN
Ulica noblisty tonie w błocie
Mieszkańcy ulicy, której patronuje Czesław Miłosz, mają poważny problem z dojazdem. Droga o tej porze roku zamienia się w bagno. Jak zapewnia ratusz, ulica noblisty ma zostać ujęta w kolejnych zleceniach. Jest więc szansa, że będzie wreszcie przejezdna.

Nie pomogły pisma skierowane do urzędu miasta z prośbą o utwardzenie drogi. Mieszkańcy bezradnie rozkładają ręce. Chcieliby mieć możliwość normalnego dojazdu do swoich domów, ale jak mówią, "czują się gorszym sortem", bo ulicy dotąd nikt nie utwardził. Problem z dojazdem ma również śmieciarka czy pojazd asenizacyjny. Ulica Czesława Miłosza znajduje się na osiedlu Malowane, na początku tego roku dostała swoją nazwę.

- Wieloletnie zaniedbania w zakresie infrastruktury drogowej są ogromne, dlatego na początku roku przeprowadzono remonty bieżące na znaczną skalę, przeznaczając na ten cel rekordową kwotę prawie 1,2 mln zł. Mimo to potrzeby wciąż są duże, a miasto Chełm stara się je sukcesywnie zaspakajać - przekonuje Dominik Gil z gabinetu prezydenta.

Jak udało nam się ustalić, w najbliższych dniach destruktem bitumicznym lub gruzem betonowym zostaną utwardzone następujące drogi gruntowe: ul. Jagiełły, ul. Mieszka I, ul. Kazimierza Odnowiciela, ul. Łabędzia oraz sięgacze ulic Szpitalnej i Lwowskiej. W kolejnych zleceniach zostanie ujęty remont ul. Miłosza.

- Dodatkowo miasto pracuje nad przygotowaniem planu kompleksowego remontu infrastruktury dróg osiedlowych. Przyjęta koncepcja zakłada otwarcie frontu robót na dwóch-trzech osiedlach w jednym okresie czasu, a po zakończeniu prac przeniesienie się z robotami na kolejne osiedla - informuje Gil. - W tym celu aktualnie prowadzona jest inwentaryzacja infrastruktury drogowej osiedlowych ulic, na podstawie której zostanie oszacowana skala potrzeb i opracowany harmonogram remontów.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe