Procedury nadal trwają

  • 17.11.2020, 10:15
  • AN
Procedury nadal trwają
We wrześniu władze miasta chwaliły się, że kupią dworzec PKS. Choć minęło już trochę czasu, nadal nie doszło do żadnej transakcji. Podobno planowana jest na koniec roku.

Okazuje się, że plan jest taki, iż część nieruchomości ma być kupiona przez urząd miasta, a część przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Na razie, jak wyjaśniają służby informacyjne prezydenta Chełma, teren PKS-u stanowi jedną nieruchomość. Po podziale część ze stacją paliw wykupi MPGK, a pozostałą miasto.

- W związku z tym obecnie trwa procedura podziału tej nieruchomości - informuje Dominik Gil z gabinetu prezydenta. - Podpisanie aktu notarialnego jest planowane na końcówkę bieżącego roku.

Ile miasto wyda na zakup działek od PKS-u? Koszt transakcji, jak wyjaśnia Gil, będzie uzależniony od wartości nieruchomości, która zostanie określona przez rzeczoznawcę majątkowego po wydzieleniu nowo projektowanych działek i określeniu ich powierzchni.

W części MPGK, gdy już spółka stanie się właścicielem nieruchomości, ma zostać otworzona obiecywana już dawno miejska stacja paliw. Co planowane jest na pozostałej części terenu, na razie miasto nie zdradza.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe