Szykują się do obwodnicy

  • 16.11.2020, 10:51
  • AN
Szykują się do obwodnicy Fot. GDDKiA Mapa orientacyjna inwestycji z przebiegiem według wariantu wskazanego w decyzji środowiskowej
Komisja Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych przyjęła koncepcję programową dla budowy obwodnicy Chełma w ciągu drogi S12. Jest to kolejny krok do realizacji tej inwestycji.

Jeszcze w tym roku planowane jest ogłoszenie przetargu na zaprojektowanie i budowę północnej obwodnicy Chełma. W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa droga z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach, cztery węzły drogowe, 9 wiaduktów, dwa mosty i 20 przejść dla zwierząt oraz drogi do obsługi ruchu lokalnego.

Ze względu na obecną sytuację epidemiczną, posiedzenie Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych przy Generalnym Dyrektorze Dróg Krajowych i Autostrad odbyło się za pośrednictwem wideokonferencji. Wzięli w nim udział przedstawiciele GDDKiA, organów administracji samorządowej i rządowej oraz innych instytucji zainteresowanych budową obwodnicy.

- Podczas spotkania omawiana i oceniana była dokumentacja projektowa planowanej inwestycji. Kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu - informuje Generalna Dyrekcja DKiA.

Obwodnica ma być gotowa w 2025 roku.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miki
miki 21.11.2020, 21:49
do tego czasu konieczny będzie remont rejowieckiej
Andrzej
Andrzej 17.11.2020, 16:16
No i kto za opóźnienie odpowiada?

Pozostałe