Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Północ Nieruchomości Chełm

Projekty domów za złotówkę?
Projekty domów za złotówkę?

Rząd chce rozdawać projekty domów za złotówkę. To element „Polskiego Ładu” i kolejna część programu. Pomysł spotyka się jednak z krytyką. Gorzkich słów nie szczędzą architekci. Agenci Północ Nieruchomości w Chełmie podkreślają zaś, że dużo zależy od tego, jakie rozwiązania faktycznie wejdą w życie.

30.08.2021 10:54    1
Działki w Chełmie – czy to dobry czas na sprzedaż lub kupno?
Działki w Chełmie – czy to dobry czas na sprzedaż lub kupno?

Działki to w ostatnich latach bardzo interesujące nieruchomości. Wiele osób zastanawia się, czy warto teraz zainwestować w nową działkę lub czy warto sprzedać taką nieruchomość. Nasz ekspert odpowiada: TAK.

25.08.2021 08:46
Mieszkania są coraz droższe, ale kupujących nie brakuje
Mieszkania są coraz droższe, ale kupujących nie brakuje

Nie widać końca rosnących cen mieszkań. Z najnowszego raportu wynika, że za metr kwadratowy lokalu trzeba w Polsce zapłacić znacznie więcej niż 12 miesięcy temu. Są przypadki miast, gdzie stawki skoczyły o ponad 20 procent. Jest już za to projekt ustawy, który zakłada dopłaty i kredyty bez wkładu własnego.

23.08.2021 12:38
Domy do 70 mkw. bez pozwolenia – jest projekt ustawy
Domy do 70 mkw. bez pozwolenia – jest projekt ustawy

Projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym trafił do konsultacji i uzgodnień. Nowe przepisy umożliwią m.in. wybudowanie domu o powierzchni do 70 mkw. bez dziennika budowy i kierownika budowy. Zapowiadane zmiany są częścią programu Polski Ład. Mają wejść w życie po upływie miesiąca do dnia ogłoszenia. Autorem projektu jest Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

12.08.2021 08:37
Sposób na prezentację nieruchomości. Dom Otwarty
Sposób na prezentację nieruchomości. Dom Otwarty

Dom Otwarty, czyli po angielsku „Open House” to ciekawe narzędzie marketingowe. Pozwala pokazać nieruchomość większej liczbie klientów w danym czasie. Takie rozwiązanie jest popularne na całym świecie i pozwala porównać ofertę z faktycznym stanem nieruchomości. Jednocześnie pokazuje, jak duże jest zainteresowanie ofertą.

05.08.2021 07:37
Nowe przepisy chroniące konsumentów
Nowe przepisy chroniące konsumentów

Zainwestowałeś pieniądze w nowe mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym, a deweloper cię okradł i uciekł? Nowe prawo ochroni cię w większym stopniu. Nowe przepisy zagwarantują bezpieczeństwo środków konsumenta i zwiększą zaufanie do deweloperów.

30.07.2021 12:27
Kupujesz nieruchomość? Ekspert pomoże Ci ją sprawdzić
Kupujesz nieruchomość? Ekspert pomoże Ci ją sprawdzić

Mieszkanie w bloku lub domu w Chełmie? A może lokal usług w Zawadówce, Strupinie czy Pokrówce? Niezależnie od tego, gdzie kupujemy nieruchomość i na jakim rynku, musimy dokładnie sprawdzić jej stan techniczny. Zadanie warto powierzyć fachowcowi. Prawidłowa ocena stanu technicznego mieszkania, domu lub lokalu usługowego na bialskim rynku uchroni przyszłego właściciela przed ryzykiem poniesienia dodatkowych kosztów podczas prac wykończeniowych. Mogą one wynikać z niedokładności lub niestaranności wykonanych przez dewelopera prac. Jest to czynność złożona i bez konkretnej wiedzy trudna do wykonania samodzielnie, dlatego warto skorzystać z pomocy eksperckiej.

26.07.2021 11:31
 Ceny materiałów budowlanych poszły w górę, od lipca także pożyczki są droższe
 Ceny materiałów budowlanych poszły w górę, od lipca także pożyczki są droższe

Lato to czas budów i remontów. Hurtownie i sklepy z materiałami budowlanymi oraz wykończeniowymi przeżywają oblężenie. Co jednak w sytuacji, kiedy zabraknie nam gotówki lub pojawi się niezaplanowana inwestycja? Możemy wziąć pożyczkę, ale uwaga - od lipca jest droższa.

19.07.2021 07:47
Dom w cenie mieszkania
Dom w cenie mieszkania

Tak zazwyczaj promowane są oferty szeregowców. To prawda. Szeregowiec to kompromis między posiadaniem domu jednorodzinnego a mieszkania w bloku. Ma wiele walorów, oto najważniejsze:

15.07.2021 22:12
1,5 mld zł dla gmin na mieszkania pod wynajem
1,5 mld zł dla gmin na mieszkania pod wynajem

Od 19 stycznia br. gminy mogą ubiegać się o dodatkowe, bezzwrotne środki finansowe na mieszkalnictwo społeczne. Wnioski należy adresować do Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii i składać do Krajowego Zasobu Nieruchomości. To nowa forma wsparcia mieszkalnictwa społecznego, w ramach którego wybudowane zostają nowe mieszkania pod wynajem z niskim czynszem w ramach Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych.

14.07.2021 09:38
Wycena nieruchomości – kto sporządza i ile kosztuje?
Wycena nieruchomości – kto sporządza i ile kosztuje?

Wycena nieruchomości może być dokonywana dla różnych celów. Może być potrzebna przy ustaleniu wysokości odszkodowania, przy udzielaniu kredytu hipotecznego, w trakcie spraw sądowych lub w celach podatkowych. Ważne, żebyśmy jej wykonanie powierzyli osobie, która posiada kompetencje i uprawnienia. Pamiętajmy, że działalność w zakresie wyceny nieruchomości przez osoby niebędące rzeczoznawcami majątkowymi jest zakazana i grozi za to kara grzywny w wysokości do 50 tys. zł.

08.07.2021 11:29
Będzie więcej mieszkań
Będzie więcej mieszkań

W pierwszych pięciu miesiącach 2021 roku oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła również liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto. Czy na naszym lokalnym rynku nieruchomości jest w związku z tym większe zainteresowanie nieruchomościami? Na to pytanie odpowiada agent Północ Nieruchomości w Chełmie Karina Szponar.

02.07.2021 12:35
Czy mamy szansę na większy kredyt?
Czy mamy szansę na większy kredyt?

Ceny mieszkań, domów i działek rosną. Podobnie jak ceny materiałów budowlanych i wykończeniowych. Coraz częściej więc zastanawiamy się, jak zwiększyć naszą zdolność kredytową, aby wziąć większy kredyt hipoteczny. Podpowiadamy, co jesteśmy w stanie zrobić sami.

28.06.2021 13:30
Zielone osiedla to już styl życia
Zielone osiedla to już styl życia

Deweloperzy nie chcą już budować zwyczajnych osiedli. To za mało. Dziś stawiają na ekologiczne rozwiązania, które przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego. Ich osiedla są piękne i współgrają z przyrodą, do której projektanci wielokrotnie się odnoszą.

23.06.2021 13:27
Czym jest dom plus energetyczny?
Czym jest dom plus energetyczny?

Chełm, Zawadówka, Strupin, Okszów, Srebrzyszcze, Pokrówka - domy plus energetyczne rosną jak grzyby po deszczu, niezależnie od lokalizacji. To budynki "samowystarczalne", które wytwarzają nadwyżkę energii. W efekcie całkowicie pokrywają zapotrzebowanie domu na energię, a właściciele budynków mogą sprzedać nadwyżkę prądu do sieci dystrybucyjnej lub wykorzystać na inne cele.

21.06.2021 11:37
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama