Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gm. Dubienka. Rusza Projekt Starosiele!

Już w najbliższy piątek wielkie otwarcie kompleksu rozrywkowego w Starosielu koło Dubienki. Będą dyskoteki dla starszych i młodszych z muzyką disco polo, disco i dance, grillowanie pod chmurką i wykwintne trunki, które serwować mają piękne kelnerki. Zapowiadają się szaleństwa do białego rana. Kto nie przyjedzie, niech już żałuje!
Gm. Dubienka. Rusza Projekt Starosiele!

To wielka reaktywacja miejsca, które kiedyś podczas letnich miesięcy tętniło życiem. To tutaj, w Ośrodku Wypoczynkowym Starosiele, dwadzieścia lat temu był prawdziwy raj dla wędkarzy i turystów szukających spokoju i pięknych widoków. W Bugu pływały rekordowe sumy, wędkarzom ryby podbierały wydry, a siwe czaple żerowały w starorzeczu. To miejsce wyjątkowe, bo choć lata płyną, tu nadal jest pięknie, że dech zapiera!

 

Doskonałe miejsce na letni luz!

 

Krzysiek i Mateusz, młodzi ludzie z głowami pełnymi pomysłów, gdy zobaczyli to miejsce, nie byli w stanie stąd odjechać. A gdy poznali pana Jurka, właściciela terenu przy starorzeczu, wiedzieli, że właśnie tutaj stworzą coś, o czym będzie głośnio w całym powiecie – kompleks rozrywkowy Projekt Starosiele!

- Kiedyś był tu duży ośrodek PKS Hrubieszów, stanica harcerska, przyjeżdżało tu sporo ludzi, by wypoczywać blisko natury. Ja prowadziłem tu do 2011 roku bar, miałem jadłodajnię i dyskotekę. Tupaliśmy tu przez 20 lat. Namówiłem więc tych młodych ludzi, by reaktywować to miejsce, by coś się tu w końcu zaczęło dziać - mówi Jerzy Tokarski. - Przyjeżdżali kilka razy, oglądali i się w końcu zdecydowali...

 

 

 

 

- Szukaliśmy miejsca na nasz projekt. Mieliśmy upatrzone trzy: na Podkarpaciu, koło Lublina i tutaj. Te okolice nas jednak urzekły - mówi Krzysiek. - Wiedzieliśmy, że trzeba będzie włożyć dużo pracy, ale uznaliśmy, że warto. Tu jest wyjątkowy klimat...

Zaczęli działać...

 

Obok głównego budynku, gdzie będą mieściły się dwa bary, postawili ogromne namioty.

- To sale disco i dance, w których będzie można się pobawić przy największych hitach muzyki disco polo, disco, dance, a także przy najpiękniejszych polskich piosenkach biesiadnych.  Muzyka popłynie z profesjonalnego sprzętu nagłaśniającego, który spełnia wymogi największych gwiazd – mówi Mateusz i dodaje: - Będzie się działo!

 

 

 

 

- Co tydzień w każdy weekend będą imprezy tematyczne, będziemy zapraszać ogólnopolskie, znane gwiazdy. Na jednej sali będzie rozbrzmiewała muzyka klubowa oraz rap, swoje umiejętności zaprezentują znani DJ-e, na drugiej - muzyka  biesiadna i disco polo - dodaje Mateusz.

Zmęczeni szaleństwem na parkiecie goście będą mogli odpocząć w klimatycznych, bogato wyposażonych letnich barach. W jednym na gości będzie czekało zimne piwko i dania z grilla opalanego węglem: kiełbaski, karkówki, szaszłyki itp. Dla tych bardziej wymagających nie zabraknie również dań typu fast-food. Drugi będzie w stylu hawajskim, z drinkami serwowanymi przez piękne barmanki.

To jeszcze nie koniec atrakcji. Do dyspozycji gości będzie też wysypana piachem strefa chillout z leżakami, miniplażą z parasolami, a także ogólnodostępne loże. Na dodatek taką lożę VIP dla maksymalnie 15 osób (z własnym WC, odgrodzoną od pozostałych) będzie można wynająć na wyłączność.

 

 

 

 

Szaleństwo, ale bezpieczne

 

Brama ma być otwierana o godzinie 20.30. Kto kupi bilet i za nią wejdzie, już musi tu zostać, chyba że zrezygnuje z imprezy - ale tego właściciele Projektu Starosiele nie przewidują. Ma tu być bezpiecznie. Cały teren jest ogrodzony i pilnowany przez 15 ochroniarzy. Dla bezpieczeństwa jest też zamontowany monitoring. Organizatorzy imprez czują się odpowiedzialni za swoich gości.

Projekt Starosiele to nie tylko weekendowe dyskoteki. Można tu będzie także organizować imprezy zamknięte, wynająć cały obiekt np. na wesele, komunię, spotkanie firmowe czy szkolenia w plenerze.

 

 

 

 

- Jesteśmy w stanie zapewnić catering nawet dla 1000 osób - zapewnia Mateusz. - Na dodatek rozmawiamy z lokalnymi przewoźnikami, by uruchomić specjalne kursy weekendowe. Goście mogliby do nas bez problemu dojechać, a nad ranem bezpiecznie wrócić do domu.

Organizatorzy weekendowych imprez cieszą się, że ich pomysł zdobył przychylność władz gminy.

- Bardzo dziękujemy za ciepłe przyjęcie. Zaskoczyli nas też mieszkańcy, którzy już zauważyli, że w Starosielu coś się dzieje. Przychodzą do nas, pytają, czy mogą nam w czymś pomóc, mówią, że cieszą się, że powstaje tu takie miejsce. To bardzo motywujące - dodaje Krzysiek.

 

 

 

 

 

 

 

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Zenek 04.06.2022 09:07
A będzie wino z dystrybutora?

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama