Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

II liga siatkówki. Arka w najlepszej czwórce

Naszym siatkarzom nie udało się wywalczyć awansu do I ligi. W decydującym meczu, w którym mierzyli się z gospodarzami finału Astrą Nowa Sól, przegrali 3:1, ale w każdym secie zdobyli ponad 20 punktów. Sięgnięcie najlepszej czwórki drużyn w II lidze jest jednak bardzo znaczącym sukcesem, ponieważ Arka Tempo Chełm istnieje dopiero od dwóch lat.
II liga siatkówki. Arka w najlepszej czwórce

Ostatnie spotkanie w turnieju finałowym o awans do I ligi rozegrano 8 maja. Był to typowy mecz walki, co było widać w minimalnych różnicach punktowych we wszystkich czterech setach. Pierwszy z nich Astra wygrała 25:22, drugi należał do Arki i zakończył się wynikiem 23:25. Trzeci i czwarty siatkarze z Nowej Soli zwyciężyli rezultatem po 25:22.

- Mieliśmy swoje szanse, ale nie potrafiliśmy zneutralizować najlepszego zawodnika Astry, Tomasza Pizuńskiego, grającego na pozycji przyjmującego – wspomina trener Sławomir Czarnecki. - Dodatkowo, mecz rozpoczął się dla nas trochę pechowo, bo przed jego rozpoczęciem zderzyło się dwóch naszych zawodników: Rafał Cabaj i Mateusz Szaniawski. Jeden rozciął sobie głowę, drugi brodę. Grali w meczu, ale po nim zostali zabrani do szpitala na szycie.

Mimo porażki Arka Tempo Chełm i tak może mówić o niemałym osiągnięciu. Po dwóch latach sportowej działalności nasz zespół znalazł się w czołówce II ligi, poprawiając tym samym rezultat z zeszłego roku, kiedy to dotarł do półfinałów. Turniej w Nowej Soli okazał się pomyślny dla BAS-u Białystok i Aniołów Toruń. To właśnie te dwie drużyny awansowały do I ligi.

Organizatorzy turnieju przyznali specjalne wyróżnienia, tworząc tak zwaną drużynę marzeń. W jej składzie znalazło się dwóch reprezentantów Arki Tempa Chełm. Oleg Krikun został najlepszym atakującym, a Rafał Cabaj najlepszym libero.

Czytaj także: Chełmscy studenci podbijają przestworza


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama