Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:03
Reklama

II liga siatkówki. Arka w najlepszej czwórce

Naszym siatkarzom nie udało się wywalczyć awansu do I ligi. W decydującym meczu, w którym mierzyli się z gospodarzami finału Astrą Nowa Sól, przegrali 3:1, ale w każdym secie zdobyli ponad 20 punktów. Sięgnięcie najlepszej czwórki drużyn w II lidze jest jednak bardzo znaczącym sukcesem, ponieważ Arka Tempo Chełm istnieje dopiero od dwóch lat.
II liga siatkówki. Arka w najlepszej czwórce

Ostatnie spotkanie w turnieju finałowym o awans do I ligi rozegrano 8 maja. Był to typowy mecz walki, co było widać w minimalnych różnicach punktowych we wszystkich czterech setach. Pierwszy z nich Astra wygrała 25:22, drugi należał do Arki i zakończył się wynikiem 23:25. Trzeci i czwarty siatkarze z Nowej Soli zwyciężyli rezultatem po 25:22.

- Mieliśmy swoje szanse, ale nie potrafiliśmy zneutralizować najlepszego zawodnika Astry, Tomasza Pizuńskiego, grającego na pozycji przyjmującego – wspomina trener Sławomir Czarnecki. - Dodatkowo, mecz rozpoczął się dla nas trochę pechowo, bo przed jego rozpoczęciem zderzyło się dwóch naszych zawodników: Rafał Cabaj i Mateusz Szaniawski. Jeden rozciął sobie głowę, drugi brodę. Grali w meczu, ale po nim zostali zabrani do szpitala na szycie.

Mimo porażki Arka Tempo Chełm i tak może mówić o niemałym osiągnięciu. Po dwóch latach sportowej działalności nasz zespół znalazł się w czołówce II ligi, poprawiając tym samym rezultat z zeszłego roku, kiedy to dotarł do półfinałów. Turniej w Nowej Soli okazał się pomyślny dla BAS-u Białystok i Aniołów Toruń. To właśnie te dwie drużyny awansowały do I ligi.

Organizatorzy turnieju przyznali specjalne wyróżnienia, tworząc tak zwaną drużynę marzeń. W jej składzie znalazło się dwóch reprezentantów Arki Tempa Chełm. Oleg Krikun został najlepszym atakującym, a Rafał Cabaj najlepszym libero.

Czytaj także: Chełmscy studenci podbijają przestworza


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskotece
Reklama
Reklama