Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Już hulają na hulajnogach!

Hulajnogi elektryczne od tygodnia są w Chełmie. Mieszkańcy mogą z nich korzystać i jeździć po mieście.
Chełm: Już hulają na hulajnogach!

W poniedziałek (4 kwietnia) Chełm dostał 150 elektrycznych jednośladów.

- Liczymy na współpracę z miastem. Na spotkaniu z prezydentem przedyskutujemy temat miejsc parkingowych - przekazał podczas oficjalnej inauguracji Michał Borek z firmy Lime.

- Dużo jest jeszcze do zrobienia. Musimy zadbać o ścieżki rowerowe, aby były przystosowane również do ruchu hulajnóg - powiedział prezydent Jakub Banaszek. Zapewnił też, że to tylko jeden z etapów do rewolucji transportowej w Chełmie. Hulajnogi mają być alternatywa dla autobusów i samochodów. Prezydent wyjaśnił też, że miasto nie poniesie żadnych opłat w związku ze współpracą z firmą Lime.

Hulajnogi w mieście rozmieszczone są w różnych punktach. Można je znaleźć m.in. na placu Gdańskim, przed urzędem miasta czy w okolicy aquaparku. Miejsca te będą się na pewno zmieniać, można je jednak lokalizować w specjalnej aplikacji.

Zdania mieszkańców na temat wprowadzenia tych jednośladów w mieście są podzielone.

To nie koniec tego artykułu. Więcej przeczytasz w papierowym i elektronicznym wydaniu Super Tygodnia.

Czytaj także: Legendarny SPIN czeka likwidacja? Niepełnosprawni mogą zostać bez pracy

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Olek. 11.04.2022 11:00
Czy miasto Chełm stać na remonty chodników , które są połamane przez parkujące samochody ??

Rafi. 11.04.2022 10:57
Lepiej niech urząd miasta Chełm naprawi chodniki które są połamane przez parkujące samochody .

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama