Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pow. krasnostawski: Ludzkie dramaty w trakcie izolacji

Oczekiwanie na wynik testu na koronawirusa wiąże się czasami z dramatycznymi sytuacjami rodzinnymi. Niektórzy np. nie mogą wziąć udziału w pogrzebie. Podobnie było w przypadku jednej z mieszkanek powiatu, która chciała pożegnać się z umierającym w szpitalu mężem. - Choć wymazy zostały pobrane ode mnie rano, wieczorem nawet nie dotarły do jednego z lubelskich laboratoriów - skarży się kobieta.
Pow. krasnostawski: Ludzkie dramaty w trakcie izolacji
Autor: Fot. ilustracyjna

Jest rozgoryczona tym, co ją spotkało. Była w izolacji domowej, gdy otrzymała porażający telefon ze szpitala. Lekarz poinformował ją, że bliska jej osoba ma przed sobą ostatnie chwile życia.

- Zrobiłam test i myślałam, że szybko nadejdą wyniki. Myślałam, że to będzie tylko formalność, bo czułam się dobrze. Całe to oczekiwanie było koszmarem. Próbowałam wszystko jakoś przyspieszyć, bo chciałam jak najszybciej pojechać do ukochanej osoby. Liczyła się każda godzina. Nogi się pode mną ugięły, gdy dowiedziałam się, że wymazy jeszcze nie dotarły do prywatnego laboratorium - opowiedziała nam mieszkanka powiatu, która nie potrafiła powstrzymać emocji.

Z nieoczekiwaną pomocą przyszli jej pracownicy laboratorium mikrobiologicznego w Krasnymstawie. Okazało się, że istnieje możliwość przerejestrowania skierowania na pobranie wymazu do badań. Wynik otrzymała w ciągu niespełna jednej godziny. Zgodnie z przeczuciami był negatywny. Dzięki temu kobieta została zwolniona z izolacji i zdążyła do szpitala, by być przy umierającym mężu.

- Niestety, bardzo często jesteśmy świadkami takich sytuacji i ludzkich dramatów. Mieszkańcy dzwonią do nas z płaczem i prośbą o pomoc lub po porady w interpretacji wyników. W tej sprawie było podobnie. Rzeczywiście istnieje możliwość zmiany punktu wymazowego. Osoby objęte kwarantanną do czasu wykonania testu nie mają obowiązku stawiać się tam, gdzie otrzymały skierowanie. Takie zlecenia można przerejestrować - mówi Elżbieta Puacz, kierownik laboratorium mikrobiologicznego w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie.  

Dodaje, że krasnostawskie laboratorium wykonuje badania w kierunku SARS-CoV-2 trzy razy na dobę przez 7 dni w tygodniu. Wyniki znane są po 4 godzinach.

Czytaj także: Kryzys w szpitalu zażegnany?

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama