Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Włodawa: Przymiarki do szkoły mistrzostwa sportowego

Z inicjatywy burmistrza Wiesława Muszyńskiego odbyło się spotkanie dotyczące powołania we Włodawie Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Uczniowie będą mieli miejsce, w którym rozwiną swoje sportowe talenty.
Włodawa: Przymiarki do szkoły mistrzostwa sportowego

Pod koniec stycznia władze miasta i powiatu oraz przedstawiciele włodawskich klubów sportowych spotkali się z Arkadiuszem Onyszko i Andrzejem Rybarskim, którzy są zainteresowaniu utworzeniem w naszym mieście Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

 - Ideą Szkoły Mistrzostwa Sportowego jest realizacja podstawy programowej na każdym etapie szkoły podstawowej i łączenie jej każdego dnia z aktywnością ruchową dzieci – wyjaśnia Arkadiusz Onyszko, były reprezentant Polski w piłce nożnej.

Uczniowie będą mieli okazję rozwijać swoje sportowe talenty. Zajęcia dostosowuje się do wieku dzieci. W przypadku uczniów klas 1-3 największy nacisk kładziony jest na zrównoważony rozwój ogólny. W czwartym roku nauki młodzi sportowcy mają możliwość wyboru konkretnej dyscypliny. Dodatkowo Szkoła Mistrzostwa Sportowego zapewnia między innymi zajęcia dodatkowe, np. z języka angielskiego.

Burmistrz Włodawy, jak i wicestarosta Tomasz Korzeniewski pozytywnie ocenili pomysł powstania takiej szkoły we Włodawie.

 - Teraz wielu rodziców wozi swoje pociechy na treningi sportowe do pobliskich miast. Co zrozumiałe, wiąże się to również z dodatkowymi kosztami. Powstanie Szkoły Mistrzostwa Sportowego pozwoliłoby na stworzenie nowych możliwości pogodzenia nauki i treningów – mówi Muszyński.

Jak podkreślił wicestarosta Korzeniewski, z pewnością pozwoli to rozszerzyć ofertę edukacyjną dla uczniów z Włodawy i gmin powiatu włodawskiego.  

Włodawska Szkoła Mistrzostwa Sportowego szczególny nacisk miałaby kłaść na piłkę nożną, pływanie i być może zapasy. W tym celu potrzebna jest współpraca z klubami sportowymi, które również wyraziły zainteresowanie.

W najbliższym czasie zaplanowano kolejne spotkania, które pozwolą na rozpoczęcie procesu tworzenia szkoły. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, Szkoła Mistrzostwa Sportowego musi zostać włączona do sieci szkół powiatowych.

Czytaj także: Hospicjum potrzebuje nowego sprzętu

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama